Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі: що він передбачає

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про відкриття в Україні ринку землі: що він передбачає

Фото: УНІАН

Про продаж землі іноземцям наразі не йдеться.

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні.

За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних.

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року.

Що стосується продажу землі іноземцям, то для них буде діяти заборона до 1 січня 2024 року. Винятки будуть у разі, якщо землю захочуть придбати іноземці-орендарі, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, якщо з часу державної реєстрації юридичної особи - набувача права власності минуло не менше 3 років, а також на випадки набуття у власність зазначеними особами земельних ділянок.

Мінімальна вартість земельної ділянки на торгах має бути не нижче нормативної грошової оцінки. Також забезпечується переважне право орендаря на придбання земельної ділянки, а громадянам – право на викуп землі для ведення сільського господарства, які їм належать на праві постійного користування та праві довічного успадкованого володіння. 

Законопроєктом встановлюється і обмеження на власність землі в одних руках – не більше 35% сільськогосподарських земель об'єднаної громади, 15% сільськогосподарських земель області та 0,5% сільськогосподарських земель України.

Окремо також наголошується і на змінах до закону "Про санкції", де мають передбачити заборону на придбання землі. Ці санкції можуть бути введені президентом України за поданням Ради національної безпеки та оборони України та затверджені постановою Верховної Ради України. Під санкції можуть підпадати іноземні держави, невизначене коло осіб певної діяльності (секторальні санкції) та окремі юридичні і фізичні особи.

Нагадаємо, Верховна Рада України засідання 13 листопада розпочала з розгляду законів про відкриття ринку землі. На засіданні зареєструвалися 266 народних депутатів, хоча в залі перебувало значно більше. Нардепи від "Слуги народу" розташувалися біля трибуни і вигукували "Землю - людям". Противники законів кричали "Ганьба". Члени фракції ОПЗЖ теж не зайняли свої місця, а стояли в проходах між рядами. З боку одних та інших лунали взаємні звинувачення та крики.

Процес розгляду цього рішення тривав із бурхливими дискусіями та навіть сутичками. Зокрема, депутати від фракцій "Батьківщина" та ОПЗЖ блокували президію та трибуну, а Рада була змушена подовжити ранкове засідання до розгляду усіх питань щодо ринку землі. 

Верховна Рада розглядає законопроєкти про ринок землі

Верховна Рада розглядає законопроєкти про ринок землі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація