Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про неповернення банків ексвласникам

Дата публікації
Перегляди
41к
Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про неповернення банків ексвласникам

УНІАН

Він забороняє повертати колишнім власникам виведені з ринку банки.

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам.

За це рішення проголосували 267 депутатів.

Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

"Визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта НБУ... не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення...", - йдеться у законопроєкті.

Зазначається, що у разі визнання рішення НБУ про виведення банку з ринку незаконним, це також не є підставою для скасування будь-яких інших рішень, ухвалених за процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.

Цей документ є однією з вимог МВФ для отримання Україною чергового траншу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 24 березня зареєстрував у парламенті законопроєкт, який забороняє повертати виведені з ринку банки колишнім власникам. Уранці 30 березня фінансовий комітет підтримав його та рекомендував Раді ухвалити.

Рада може розглянути питання - чи повернуть колишнім власникам націоналізовані банки

Рада може розглянути питання - чи повернуть колишнім власникам націоналізовані банки