Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада ухвалила зміни до законодавства щодо встановлення газових лічильників

Компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники лише зі згоди мешканців.

В Україні через невизначеність у законодавстві газові компанії почали встановлювати замість індивідуальних загальнобудинкові лічильники, без згоди мешканців. Спожиті будинком обсяги газу "розкидали" на всі квартири, незважаючи, чи є в оселі індивідуальний лічильник. Хто ж відмовлявся від загальнобудинкового лічильника, компанії просто відключали будівлю від газу. Скоро ситуація зміниться – нардепи проголосували за зміни до законодавства.

21 грудня Верховна Рада проголосувала за основу та в цілому за законопроект про внесення змін до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (№5722) щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу. "За" – 325 голосів.

У пояснювальній записці до законопроекту виділяють три основні новації документа:

- чітко визначається, що загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку;

- передбачається можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ операторам газо-розподільних мереж;

- встановлюється заборона для операторів ГРМ щодо припинення постачання газу до багатоквартирного будинку в разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника газу.

Нагадаємо, жителі Зеленодольська, що на Дніпропетровщині, виграли судовий позов проти газової компанії. Після того, як у будинку встановили загальний лічильник, цифри в платіжках зросли вдесятеро. Спочатку мешканці не розуміли, звідки такі величезні суми. З’ясувалося, вони фактично сплачували за сусідів. Судова тяганина тривала майже рік.

ВідеоБоротьба з лічильником: на Дніпропетровщині мешканці будинку виграли позов проти газової компанії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції