Рада ввела мито на експорт зернових

Україна обклала митом три групи зернових культур: пшеницю, кукурудзу та ячмінь.

Україна на період до 1 січня 2012 року введе мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

Відповідний закон Про внесення змін до Податкового кодексу України і затвердження ставок вивізного (експортною) мита Рада прийняла мінімально необхідною кількістю голосів - 226.

Нагадаємо, в квітні 2011 року Кабмін запропонував Верховній Раді ввести до 1 січня 2012 року 9% мито на експорт пшениці, 12% - кукурудзи і 14% - на експорт ячменю.

Нагадаємо, на початку жовтня 2010 року уряд України ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот був збільшений на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.

Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на квартал, збільшивши квоту на експорт кукурудзи на 2 млн тонн. Потім міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк повідомив, що розподіл цієї квоти відбудеться на аукціоні. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 8 квітня, що надає Кабінету міністрів право продавати квоти на експорт зерна на аукціоні, проте президент ще не підписав цей документ.

Представники уряду та Адміністрації президента заявляли, що після ухвалення закону про введення мит обмеження на експорт зерна у вигляді квотування будуть скасовані.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які потрібні для подання заявки на отримання квоти.

Між тим, учасники ринку критикують і цей варіант, оскільки він суперечить нормам СОТ і поставить учасників ринку в нерівні умови з тими компаніями, які отримали квоти на експорт безкоштовно.

Читайте також:

Кабмін скасував експортні квоти на кукурудзу

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Кабмін достроково скасує зернові квоти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: