Рада заборонила виселяти з квартир за несплачену іпотеку

Дія нового закону поширюватиметься лише на ті договори, які були укладені після його прийняття.

Верховна рада 8 липня ухвалила закон, який не дозволяє кредиторам виселяти громадян з квартир за рішенням суду або постановою прокурора у разі невиплати іпотеки.

За відповідний законопроект щодо врегулювання правових стосунків між кредиторами і боржниками проголосували 226 карток народних депутатів.

У початковій редакції документу пропонувалося дозволити у разі невиплати кредиту виселення громадян з жител, проте в ході обговорення законопроекту положення про можливість виселення на підставі постанови прокурора було виключене, пише ЛІГА.net.

Водночас, в документі залишилася норма, за якою стаття 26 закону про забезпечення вимоги кредитора доповнюється пунктом: "реалізація майна, що перебуває в заставі, на підставі виконавчого припису нотаріуса".

Перед тим, як проголосувати за закон в цілому, депутати прийняли поправку про те, що його дія не поширюється на договори, укладені до набуття чинності цього закону.

Крім того, документ передбачає запровадження змінюваних процентних ставок за кредитами.

Закон передбачає, що процентна ставка за кредитами може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором. У разі застосування змінюваної процентної ставки, кредитор має право без згоди позичальника з визначеною в кредитному договорі періодичністю змінювати процентну ставку в порядку, встановленому кредитним договором.

Читайте також:

Рада заборонила валютне кредитування

Банківські боржники ховають майно у родичів

Українські банки знову працюють в мінус

Банки-банкрути винні своїм вкладникам 2,5 мільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: