Рада затвердила програму приватизації Тимошенко

Україна отримала програму продажу державної власності на найближчі кілька років.

Верховна рада ухвалила у другому читанні закон "Про Державну програму приватизації на 2009-2013 роки".

За ухвалення законопроекту, внесеного до парламенту Кабінетом міністрів, проголосували 228 народних депутатів.

Документом визначаються основні пріоритети проведення приватизації в Україні у найближчі роки. Це, зокрема, оптимізація структури державної власності у виробничій сфері, залучення до приватизації покупців, які мають довгострокові інтереси у розвитку підприємств, підвищення довіри покупців до процесу приватизації.

Також у 2009-2013 роках Фонд державного майна має зосередитися на продажу дрібних пакетів акцій, окремо визначених об'єктів нерухомого майна, незавершених будівельних об'єктів, збиткових підприємств під зобов'язання покупця щодо проведення їх фінансового оздоровлення.

Пріоритетами приватизації, крім того, є продаж високоліквідних об'єктів для забезпечення виконання бюджетних завдань, сприяння розвитку фондового ринку шляхом максимально широкого використання продажу акцій відкритих акціонерних товариств на фондових біржах тощо.

У найближчі роки Україна збирається продавати передусім ті об'єкти, перебування яких у держвласності є економічно недоцільним і неефективним. Приватизація стратегічних об'єктів буде здійснюватися з урахуванням інтересів тих галузей української економіки, до яких належать ці підприємства.

Програма також запроваджує планування процесу приватизації, упорядковує процес формування прогнозованих завдань і визначення об’єктів, приватизацію яких планується розпочати.

Пакети акцій цілісних підприємств і майнових комплексів будуть продаватися на аукціонах. Відбір переможця з продажу таких об’єктів проводитиметься виключно виходячи з найбільшої ціни, запропонованої за об’єкт.

Крім того, покупець таких підприємств братиме на себе зобов'язання із забезпечення їх прибутковості, виконання соціальних пакетів для їхніх працівників і вимог природоохоронного законодавства.

Нагадаємо, вже цього року ФДМ планує продати кілька великих об'єктів державної власності, зокрема "Укртелеком".

Також планується продати акції шести обленерго, державну частку компанії "АероСвіт", шосткінського підприємства "Свема", декілька теплоенергостанцій.

Читайте також:

Тимошенко пропонує японцям купити українські теплоенергостанції

"АероСвіт" виставили на продаж

Фонд держмайна шукає покупців на обленерго та "Укртелеком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: