Рада зобов'язала власників нових квартир об'єднуватися

Створення об'єднання у старих будинках здійснюється за наявності ініціативної групи щонайменше з 3-х власників за процедурою, встановленою в законопроекті.

Створення об'єднання співвласників квартир є обов'язковим для нових будинків. Про це йдеться в проекті закону, ухваленому в першому читанні Верховною Радою.

Проектом передбачено, що у разі не створення об'єднання за загальною процедурою, обов'язок щодо його створення покладається на власника багатоквартирного житлового будинку.

Створення об'єднання у старих будинках здійснюється за наявності ініціативної групи щонайменше з 3-х власників за процедурою, встановленою в законопроекті.

Одночасно із створенням об'єднання земельна ділянка, на якій розташовано будинок та прибудинкова територія, безкоштовно передаються у спільну сумісну власність власників будинку, йдеться в проекті.

Об'єднання має право на відчуження фізичним і юридичним особам частини будинку, крім неподільного майна, що забезпечує належне функціонування жилого будинку, та житлового комплексу в цілому.

Співвласники (або їх представник) однієї квартири мають на установчих та загальних зборах один голос.

Згідно з проектом, колишній управитель (власник, балансоутримувач) багатоквартирного будинку, організовує та фінансує перший після створення об'єднання капітальний ремонт будинку відповідно до законодавства.

У разі, якщо колишніх управителів (власників, балансоутримувачів) було декілька, їх участь у фінансуванні визначається пропорційно часу утримання будинку на балансі починаючи з часу останнього капітального ремонту або у разі його не проведення з часу будівництва.

Нагадаємо, тепер замість реєстраційних книг, які ще з дореволюціних часів зберігали всю інформацію про квадратні метри та їхніх власників, у бюро технічної інвентаризації (БТІ) мають послуговуватися єдиним електронним реєстром.

Читайте також:

В Україні стало важче і дорожче зареєструвати нерухомість

В Україні скасують ПДВ при будівництві житла

Первинне житло в Україні подорожчає удвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: