Радбез розгляне проблему КГЗКОРу

Україна має намір шукати інвестора для завершення будівництва комбінату.

КГЗКОР
Проблема КГЗКОРу буде обговорена на засіданні РНБО України.
Рада національної безпеки й оборони України має намір розглянути на своєму засіданні ситуацію із Криворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом окислених руд (Кіровоградська область).

Про це заявив заступник глави Секретаріату президента України Олександр Чалий на прес-конференції.

"Найближчим часом готується засідання РНБО або може бути обраний якийсь інший формат, де це питання буде обговорюватися в широкому форматі із представниками уряду, представниками Фонду державного майна, представниками українського бізнесу, які зацікавлені в забудові цього комбінату", - сказав Чалий.

Він зазначив, що на цьому засіданні також планується відпрацювати формулу, яка буде прийнятною для міжнародних партнерів України з будівництва комбінату, зокрема Румунії.

Заяви стосовно підприємства зробив і президент Віктор Ющенко. У четвер, відкриваючи нараду з питань КГЗКОРу він підкреслив, що на основі цієї наради буде проведене засідання РНБО.

"Ми плануємо після цієї наради провести спеціальне засідання РНБО де б ми розставили всі крапки й дали інструкції всім органам державного управління щодо цього об'єкту", - сказав Ющенко.

Але перед цим, на думку президента повинні бути обговорені й обумовлені всі перспективи обслуговування зобов'язань за комбінатом, які одержить Україна в результаті вибору тієї чи іншої моделі.

Він підкреслив, що повинні бути задані всі статутні цілі заради яких створювався комбінат.

"Я хотів би, щоб ми визначили перед собою мету встановити такий порядок, що позитивно сприяв би формуванню конкретного власника комбінату, формуванню конкурентного національного ринку, виконанню соціальних зобов'язань", - сказав Ющенко.

"Питання подальшої долі комбінату цікавить не тільки Україну й українців, є зобов'язання, які ми повинні виконувати перед іншими країнами", - наголосив президент.

Нагадаємо, Румунія має намір відмовитися від участі в проекті добудування КГЗКОР і хоче повернути 1 мільярд доларів інвестицій, які вона туди вклала.

При цьому Румунія не вимагає, щоб це було обов'язково 100% повернення коштів, це може бути 20-30%.

У травні Словаччина заявила про намір відмовитися від участі в добудуванні КГЗКОР.

КГЗКОР, який почали будувати в 1983 році СРСР, НДР, Чехословаччина, Угорщина й Румунія, зараз побудовано на 70%.

Нинішні країни-учасниці будівництва (Україна, Словаччина й Румунія) розраховували, що комбінат після будівництва буде забезпечувати їхні потреби в котунах за пільговою ціною.

З 2,4 мільярда доларів, призначених для будівництва комбінату, у нього вже вкладено близько 1,65 мільярда доларів.

ВідеоВіктор Ющенко про КГЗКОР (ексклюзивне відео)

ВідеоРНБО розгляне проблему КГЗКОРу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: