Радник з приватизації ОГХК прокоментував перенесення дати аукціону: очікуємо зростання ціни та підвищення конкуренції

Радник з приватизації ОГХК прокоментував перенесення дати аукціону: очікуємо зростання ціни та підвищення конкуренції

Фото: Об'єднана гірничо-хімічна компанія

Перенесення дати аукціону з приватизації АТ “Об'єднана гірничо-хімічна компанія” є виправданим кроком. Попри ризики, до аукціону зможе підготуватися більша кількість учасників, що дозволить підвищити фінальну приватизаційну вартість об'єкта, а також залучити стратегічного інвестора для модернізації підприємства.

Про це заявив Віталій Струков, керуючий партнер BDO Corporate Finance, що є радником з приватизації ОГХК, у коментарі для “Економічної правди”. 

“Склалася дуже сприятлива ситуація для успішної приватизації ОГХК на глобальному ринку і всіма підготовчими кроками вже розігрітий інтерес. Додатковий час на підготовку гарантує, що в торгах буде конкурувати більше компаній, отже держава отримає максимум коштів до бюджету, а підприємство - надійного інвестора”, — зазначає Струков.

За інформацією BDO Corporate Finance, 19 компаній підписали з Фондом державного майна України договір про нерозголошення, щоб отримати доступ до всієї необхідної інформації про об'єкт, а також для проведення власних процедур due diligence. Понад половина з цих компаній активно здійснювала візити на виробничі активи ОГХК.

Основною причиною незначної кількості поданих заявок радник вважає недостатній час для підготовки міжнародних інвесторів, оскільки процедура є кропіткою та займає багато часу.

“Від ряду інвесторів ми отримували повідомлення, що відведених законом 2 місяців перед аукціоном недостатньо для аналізу всієї інформації про підприємство, проведення дью ділідженсу, власної оцінки та формування ціни на аукціон і прийняття фінального рішення. Деякі інвестори повідомили, що часу мало, але до останнього дня намагалися встигнути та не встигли”, — зауважив Струков.

Нагадаємо, аукціон з приватизації АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” стане першим в кампанії “Великої приватизації”, організованій Фондом державного майна України. Стартова ціна АТ “ОГХК” складає 3,7 млрд гривень.

Наступна публікація