Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Раду НБУ очолив екс-міністр, який втікав за кордон за часів Януковича

Данилишин закликав забезпечити соціально-економічний розвиток держави.

Богдан Данилишин очолив Раду Національного банку України.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Заступником Данилишина призначено Тимофія Милованова.

Новообраний голови закликав Раду Нацбанку "працювати на макрофінансову стабільність і забезпечення соціально-економічного розвитку України".

Своєю чергою, член Ради НБУ Василь Фурман зазначив: "Сьогодні роль НБУ є дуже важливою у відродженні економіки України та зростанні ВВП. Від того, якою буде нова грошово-кредитна політика, багато в чому буде залежати стабілізація банківської системи, ріст кредитування, відновлення довіри до банків, збільшення промислового зростання держави. У нової Ради НБУ багато роботи".

Під час засідання Ради також була затверджена річна консолідована звітність центрального банку за 2015 рік та розподіл прибутку центрального банку.

Напередодні, 24 жовтня, президент України призначив двох нових членів Національного банку. Ними стали Богдан Данилишин (на 7 років) і ректор Київського інституту банківської справи, голова Черкаської терорганізації партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Василь Фурман (на 6 років). Для повноцінної роботи Петро Порошенко повинен призначити ще двох її членів.

Чотирьох членів Ради призначила в липні цього року Верховна Рада: Віктора Козюка – на 7 років, Олену Щербакову – на 6 років, Тимофія Мілованова – на 5 років, Віру Ричаківську – на 4 роки. Голова Нацбанку Валерія Гонтарева, відповідно до законодавства, автоматично входить до Ради НБУ.

Слід зазначити, що у серпні 2010 року щодо Богдана Данилишина була порушена кримінальна справа. Колишнього міністра в уряді Юлії Тимошенко звинуватили в завданні державі збитків на кілька мільйонів гривень. Тривалий час Данилишин мешкав у Чехії, де він попросив про політичний притулок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції