Радянські ДОСААФи розтринькали більшу частину оціненого в $ 10 мільярдів майна

Питань до сучасних ТСО значно більше, ніж відповідей.

Вони мали б допомагати боронити Україну, натомість ведуть бізнес з мільйонними доходами. В оборудках звинувачують найбільшу громадську організацію країни, за радянських часів відому як ДОСААФ, а нині Товариство сприяння обороні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На звіт керівництво про виховання молодих патріотів, допомогу АТО та керування майном намагалися не пустити журналістів. Крім них, прийшли також активісти Майдану, учасники АТО і волонтери.

Після занепаду СРСР майно колишніх ДОСААФів перестало бути державним. У розпорядженні керівників ТСО опинилися тисячі об'єктів нерухомості, військова техніка, тири та полігони для стрільб і навіть літаки. Приблизна оцінка вартості всього - $ 10 мільярдів.

Доля майна сумнівна. В Івано-Франківську за документами екс-осередок ДОСААФ замовив будівництво спортивного клубу. Натомість зводиться багатоповерхівка. Її власник – керівник місцевого ТСО.

У Дніпропетровську в приміщенні, яке зареєстроване як головний обласний офіс ТСО розміщуються магазин будівельних матеріалів і автошкола. А в Сумах аналогічна споруда нашпигована різноманітними приватними фірмами. А 5-поверхівка, де готували десантників, парашутистів та кінологів – чомусь перетворилася на житлову, де вже розпродані всі квартири.

ВідеоТовариство сприяння оборони веде бізнес з мільйонними доходами

ВідеоТовариство сприяння оборони веде бізнес з мільйонними доходами

В здачі в оренду або продажу окремих обєктів керівник Товариства сприяння оборони не бачить нічого поганого. Майно їхнє – не державне. Вони на самофінансуванні, ось і ведуть бізнес для заробІтку.

"У нас в цілому кошти, які витрачені нами, десь совокупно більше 15-16 мільйонів на різні допомоги по всій України", - твердить він.

Натомість опоненти закидають: "Не створено жодного батальйону в період війни, не створена жодна волонтерська організація на допомогу воїнам, не створений жодний полігон. Ну, про що може йти мова?"

Держава зацікавилась майном ТСО лише зараз. Окремі депутати готують законодавчу базу для повернення хоча б того, що залИшилось.

"Держава мала свого часу взяти це все на баланс. Мало, звісно, залишилося з тих пір. Рухоме майно важко буде ідентифікувати, але аеродроми, басейни об'єкти нерухомі можна знайти", - вважають вони.

Військова прокуратура та СБУ вже почали кілька розслідувань щодо діяльності організації. На тлі загального занепаду губляться позитивні приклади роботи товариства. Зокрема, в Чернігові. Тамтешній керівник – єдиний з-поміж усіх голів обласних ТСО брав участь в АТО. Пройшов Дебальцеве. По поверненні взявся працювати з молоддю, відроджує гуртки, періодично проводить стрільби. Зізнається, що діє більше на власному ентузіазмі.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: