Рахункова палата: уряд майже вдвічі занизив реальний дефіцит бюджету

У Ранхунковій палаті кажуть, що 20% всіх витрат держбюджету в 2009 році було проведено за рахунок коштів МВФ.

Реальний дефіцит державного бюджету в 2009 році склав 34 млрд грн, замість заявлених Міністерством фінансів 20 млрд грн. Крім того, держбюджет-2009 не був виконаний по жодному показнику. Про це журналістам повідомив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.

"Якщо подивитися в статистичні бюлетені, дефіцит (державного бюджету) складає 2%. Але це за версією, яку нам опублікувало Міністерство фінансів. Якщо ви пам'ятаєте, рівень дефіциту в бюджеті закладено 3%. Наші розрахунки показують, що дефіцит загального фонду держбюджету перевищив допустимий законом у 2 рази. І реальний дефіцит складає не 20 млрд грн (як заявляв Мінфін), а фактичний реальний дефіцит (бюджету-2009 року) склав 34 млрд грн. І по відношенню до ВВП він складає 3,4%", - заявив Валентин Симоненко.

Він також повідомив, що "держбюджет 2009 року не виконаний по жодному показнику". "Це трагічно ще й тому, що за підсумками 1-го і 2-го кварталу, півріччя, 9 місяців, 10 місяців 2009 року всі говорили про виконання та перевиконання держбюджету. За доходами, я так скажу. За версією Мінфіну, який продублював Держкомстат, невиконання доходів держбюджету було на рівні 30 млрд грн або 11,8%. Але в дійсності була маніпуляція з прибутковою частиною бюджету - зарахування до доходів 14 млрд грн від МВФ, 16% - за рахунок відволікання оборотних коштів суб'єктів господарювання в тому числі переплата податків на 14 млрд грн, невиплата ПДВ 23 млрд грн. Якщо це скласти, цифра сягає 45%", - пояснив Симоненко.

Також голова Рахункової палати повідомив, що витрати державного бюджету в 2009 році "виконано на 85%". "Невиконання (склало) 40 млрд грн. З них левова частка - це захищені статті витрат", - заявив Симоненко. При цьому, за його словами, 20% всіх витрат держбюджету в 2009 році було "проведено за рахунок коштів МВФ".

Читайте також:

Янукович: новий уряд буде негайно брати кредити за кордоном

S&P: до неминучого дефолту Україні ще далеко

Пинзеник прогнозує бюджетну "дірку" до 150 мільярдів

В Україні за рік кризи витрати на утримання чиновників зросли на 30%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: