Ранні овочі з’явились у магазинах: які ціни та звідки возять

Дата публікації
Перегляди
2098
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ранні овочі з’явились у магазинах: які ціни та звідки возять

Фото: Pexels

Карантин завадив українцям посадити городину.

На українських прилавках починає з’являтися молода городина. Чи багато свіжих овочів уже з'явилося і чи по кишені вони українцям, дізнався "Сніданок з 1+1".

Як відомо, купити фермерську городину, поки закриті базари, практично неможливо. 

"Доступ маленького фермера, який мав свою тепличку і щось вирощував для продажу, значно скоротився. Тому на сьогоднішній день, де можна знайти молоді овочі – це великі супермаркети. І то, як правило, імпорт", - заявив економіст Олег Пендзин.

"Зараз там уже можна відшукати редис від 23 до 30 гривень. Албанську капусту від 30 гривень. І молоду єгипетську картоплю від 20 гривень. І фахівці вже рахують, ранні овочі обійдуться українцям на 15-20% дорожче, ніж минулоріч", - розповіли у студії. 

Через карантин чимало українців не встигли посадити городину ранньою весною, а імпорт скоротився на 20%. Зокрема і сільськогосподарських продуктів. 

"Тому загальний обсяг пропозиції молодих овочів. Молодої капусти, молодої моркви буде менше, ніж традиційно. Ринок буде суттєво відрізнятися від того, що було минулого року. Овочів буде менше, ціна на них буде трішки вища і загальний попит на них відповідно буде нижчий. Втім ціна різко впаде, коли на прилавках з’являться овочі з відкритого грунту. Економісти розраховують, що це станеться наприкінці червня", - розповів експерт. 

Нагадаємо, в Україні ціни за десяток яєць нині стартують від 15 гривень і це рекордно низька ціна.

Рання городина: якої вона якості і чи по кишені вона українцям

Рання городина: якої вона якості і чи по кишені вона українцям
Наступна публікація