"Райські" офшори. У світі вибухнув новий скандал із грошима політиків та зірок, серед яких - і українці

"Райські" офшори. У світі вибухнув новий скандал із грошима політиків та зірок, серед яких - і українці

Фото: Reuters

Майже вісім трильйонів євро перевели на офшорні рахунки найбагатші люди світу.

Про це йдеться в новому масштабному журналістському розслідуванні Paradise Papers («Файли з райських островів»), оприлюдненому одночасно в усьому світу. ЗМІ отримали до рук дані офшорної компанії, що допомагає своїм клієнтам мінімізувати податки. Йдеться про мільйони документів, у яких згаданий і президент України Петро Порошенко.

Нові податкові таємниці найбагатших людей світу - це 13 із половиною мільйонів документів, ідеться в сюжеті програми ТСН.Ранок. Документи компанії Appleby, що допомагає клієнтам відкривати офшорні компанії, досліджували чотири сотні журналістів із 67 країн.

Український слід у податкових таємницях - це загадкова компанія, пов'язана із топ-менеджером "Нафтогазу" Сергієм Олексієнком. Через фірму на острові Мен він міг виводити з України валюту. Там же хотіли створити компанію і юристи Петра Порошенка, ще 2014-го. Але зробити цього не вдалося - офшорна компанія відмовилася мати справу з українським президентом.

Найбагатші люди світу перевели в офшор майже 8 трильйонів євро

Найбагатші люди світу перевели в офшор майже 8 трильйонів євро

У центрі нового розслідування - імена найвпливовіших бізнесменів та політиків світу. Зокрема, і з оточення президента США Дональда Трампа. Наприклад, міністр торгівлі США, як виявилося, має ділові стосунки із російськими партнерами з "чорного" санкційного списку. Вілбур Росс пов'язаний із фірмою, що отримує мільйони доларів прибутків за транспортування російської нафти і газу. Йдеться про компанії "Сібур", в акціонерах якої - імовірний зять президента РФ Володимира Путіна Кіріл Шамалов, та Геннадій Тимченко, проти якого Вашингтон наклав персональні санкції. Журналісти чекають від міністра пояснень.

Із офшорами пов'язана навіть британська королева. Єлизавета II вклала в офшори близько 13 мільйонів доларів власних коштів. Про це свідчать документи герцогства Ланкастерського, яке опікується монаршими статками більш ніж у півмільярда. Утім закон королева не порушила і в самому герцогстві запевняють, що вона навряд чи знала, куди вкладають її мільйони, що їх королева довірила фінансовим фондам.

У "райських документах" згадані й зіркові постаті, у прямому і переносному сенсі. В офшорах помічений американський генерал Веслі Кларк, який раніше очолював сили НАТО у Європі, а також співаки Мадонна і Боно.

Костянтин Коробов

Повʼязані теми:

Наступна публікація