Реальна інфляція в Україні складає 45-50%

"Ми маємо інфляцію за показниками року - 9,1%. У нас її рахують ще за радянськими методами. А система вже давно змінилася".

Показник інфляції в Україні рахують за застарілою системою, тому реальний її показник насправді становить 45-50%, заявив керівник Комітету економістів України Андрій Новак.

"Ми маємо інфляцію за показниками року - 9,1%. У нас її рахують ще за радянськими методами. А система вже давно змінилася. Продукти харчування, ліки, транспортні, енергопослуги, комунальні послуги. Якщо аналізувати зростання цін за цими п'ятьма категоріями, то реальний показник інфляції - 45-50%. Це реальний показник того, з чим ми живемо", - зазначив експерт.

За словами Новака, за рік вартість продуктів харчування зросла на 5,7%.

"Тобто, на 5% у нас зросли ціни на продукти харчування, вартість ліків - на 4%. Інфляція реальної споживчого кошика - 45-50%", - резюмував експерт.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, інфляція в Україні в березні 2011 року прискорилася до 1,4% порівняно з 0,9% у лютому і 1% у січні.

За даними відомства, з початку року інфляція становила 3,3%.

У річному вимірі (відносно аналогічного місяця минулого року) інфляція за підсумками лютого залишилася на рівні 7,7% порівняно з 8,2% за підсумками січня.

Варто відзначити, що у провладній Партії регіонів звинувачують опозицію в подорожчанні продуктів. За словами регіоналки Ірини Горіної, цінові спекуляції на ринку продуктів були створені торговими мережами, власниками яких є представники опозиції.

Читайте також:

Регіонали звинуватили опозицію в подорожчанні продуктів

Азаров не вірить, що українські продукти дорожчі за європейські

В Україні овочі ставлять нові цінові рекорди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: