"Реальний до виконання": міністр фінансів прокоментував проєкт держбюджету-2021

"Реальний до виконання": міністр фінансів прокоментував проєкт держбюджету-2021

Фото: Національний банк України

За його словами, в основу Бюджетних висновків увійшла 2 451 пропозиція парламентарів, що орієнтовно становить ще один такий бюджет.

Проєкт державного бюджету України на 2021 рік, зміни до якого у четвер, 26 листопада, ухвалив Кабмін, якісний, чітко прорахований, збалансований документо, який є дійсно реальним до виконання.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час представлення документа на позачерговому засіданні уряду, передає пресслужба відомства.

За його словами, в основу Бюджетних висновків увійшла 2 451 пропозиція парламентарів, що по суті, складає орієнтовно ще один такий бюджет. Мінфіном враховано більшість із наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки.

"Ми ґрунтовно опрацювали всі правки та пропозиції народних депутатів, викладені у постанові Верховної Ради про схвалення Бюджетних висновків, якими було передбачено внесення низки змін до проєкту бюджету на 2021 рік до другого читання. Для нас принциповим було те, щоб всі видатки були підтверджені реальними доходами. Тут немає місця надутим або прихованим доходам", — сказав міністр фінансів.

Марченко нагадав, що у процесі доопрацювання Мінфін проводив консультації з МВФ щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників за програмою партнерства України і МВФ – межі доходів, видатків і дефіциту.

"Загалом, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ", – повідомив  Марченко.

Так, у проєкті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, знайдено можливість зменшити дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 %. У бюджеті 2020 року закладалося 7,5%. Марченко зазначив, що разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Він запевнив, що бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків:

  • доходи проєкту держбюджету на 2021 рік збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн;
  • видатки проєкту держбюджету на 2021 рік передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн;
  • скорочення по загальному фонду склало 12,8 млрд грн. Це дозволило зменшити рівень дефіциту на 23,7 млрд грн.

Цих коштів, за словами міністра фінансів, достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб держави. Це соціально-економічний розвиток територій, соціальний захист, охорона здоров’я, освіта, наука, культура, спорт, розвиток інфраструктури, підтримка військової сфери, агросектору, екології, інвестиційних проєктів та інші пріоритетні напрями.

"Схвалення проєкту держбюджету – це запорука фінансового одужання країни. Ми сформуємо фінансовий імунітет до пандемії. Проєкт держбюджету є дорожньою картою на 2021 рік, яка дозволить зробити нашу країну успішною, а економіку сильною у середньостроковій перспективі. Схвалення проєкту бюджету на 2021 рік урядом, і згодом, сподіваюсь, парламентом – це наша спільна відповідальність за фінансові умови, в яких житимемо всі ми наступного року", – резюмував Сергій Марченко.

Нагадаємо, що тепер документ у другому читанні має розглянути парламент.

Бюджетна криза: уряд заборгував майже 9,5 мільярдів гривень поточних витрат

Бюджетна криза: уряд заборгував майже 9,5 мільярдів гривень поточних витрат

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація