Реформу "спрощенки" знову відклали у "довгий ящик"

Уряд Азарова затягує проведення реформи "спрощенки", яка вдарить по малому бізнесу.

Кабмін затягує проведення реформи спрощеної системи оподаткування, запропонувавши концепцію для реалізації в новому законопроекті, який практично не враховує пропозиції бізнесу.

Нові норми зможуть набути чинності лише з 2012 року, а поки підприємці змушені переходити на загальну систему сплати податків.

18 березня пройшло чергове засідання робочої групи при Мінфіні щодо розробки законопроекту про реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва.

Під час підписання Податкового кодексу президент доручив протягом двох місяців доопрацювати систему спрощеної сплати податків і передати законопроект до парламенту, проте термін був порушений.

Нині процес знову затягується. Замість того щоб доопрацьовувати запропонований бізнесом документ, Мінфін запропонував концепцію реформування спрощеної системи.

Норми концепції лягли в основу законопроекту Мінфіну, який у разі його прийняття може набути чинності з 2012 року.

За новими правилами "гри", чиновники пропонують поділити платників єдиного податку на кілька категорій. Фізособи-підприємці з річним доходом до 150 мінімальних зарплат будуть платити від 1% до 10% розміру МЗ; до 600 МЗ - 2-40%; до 1000 МЗ - 3% від доходу за умови сплати ПДВ, 5% - без.

Підприємці з такими нововведеннями категорично не згодні і пропонують встановити розмір оподаткування для 2-4 категорії, виходячи з граничного річного доходу у 1000, 2000 і 5000 МЗ відповідно.

Згідно з новим законопроектом пропонується затвердити перелік із 40 видів побутових послуг, на які поширюється дія пільгового оподаткування.

У той же час пропонується розширити до 16 найменувань список видів діяльності, на які не поширюється спрощена система, - зокрема, це торкнеться аудиторів, страхових брокерів, банків, кредитних спілок, виробників, експортерів, імпортерів, продавців підакцизних товарів.

Окрім того, малий бізнес буде наполягати на можливості здійснювати госпдіяльність із надання послуг між "єдиноподатниками".

Урядовий законопроект також містить норму, яка частково йде на поступки бізнесу і дозволяє підприємствам включати до валових витрат витрати на купівлю товарів, робіт і послуг у "єдиноподатників".

Слід відзначити, що на виключенні цієї норми наполягали самі підприємці, оскільки юрособи, які перебувають на загальній системі оподаткування, відмовляються проводити з ними діяльність.

Читайте також:

Податкова змусила підприємців шикуватись у кілометрові черги

Податкова оголосила війну "несумлінним" підприємцям

Податкова заборонила перевірки підприємців-фізосіб

8 мільйонів українців не платять податки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: