Регіонали пропонують списати борги теплокомуненерго

"Газ України" вирішив протягнути руку допомоги боржникам-споживачам газу у сфері ЖКГ.

Народні депутати від Партії регіонів Олександр Пеклушенко і Володимир Олійник запропонували Верховній раді реструктуризувати заборгованість підприємств ЖКГ за спожиті газ та електроенергію майже на 20 років.

На думку Пеклушенко доцільним також є списання боргів, за якими минув термін позовної давності, пише Комерсант.

Згідно зі ст. 259 Цивільного кодексу, період позивної давності становить три роки, для стягнення штрафів і пені - один рік. За даними компанії "Газ України", заборгованість підприємств теплової енергетики за опалювальний сезон 2010-2011 років становлять 6,3 мільярда гривень, не рахуючи боргу "Київенерго" в 1,8 мільярда гривень.

З них 3,9 мільярда - заборгованість, сформована в 2011 році. За даними глави держави, на 23 березня борг теплокомуненерго за газ з 1999 року становив 13 мільярдів гривень.

Заборгованість за газ, яка може бути реструктуризована, становить близько 20 мільярдів гривень, за електроенергію - 1 мільярда гривень, повідомив Пеклушенко.

"Ці суми сформовані з урахуванням штрафів і пені, які нараховуються підприємствам за те, що вони вчасно не розрахувалися за газ чи електроенергію. Прийняття цього закону дозволить розблокувати роботу галузі і полегшити економічну ситуацію в ній", - відзначає депутат.

Списання та реструктуризація будуть стосуватися тільки боргу, сформованого через економічну необгрунтованість тарифів. Законопроект не буде зобов'язувати підприємства ТКЕ і водоканали списати борги населення за надані послуги за той період, за який підприємствам можуть списати борги за газ і електроенергію.

Читайте також:

13 теплокомуненерго можуть залишитися без газу

Уряд виділив 5,6 млрд гривень на реформи ЖКГ

Ліквідація монополізму у сфері ЖКГ допоможе знизити ціни - експерти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: