Регіонали відкладуть земельне питання на невизначений термін

Провладна більшість заговорила про відстрочення скасування мораторію на продаж землі на невизначений термін. Не вистачає законодавчої бази.

Введення ринку землі в Україні може бути відстрочене, повідомив під час брифінгу глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

"Згідно з чинним законом про землю, мораторій на продаж землі діє до 1 січня 2012 року. Але, приймаючи рішення про кадастр землі, про ринок землі, там будуть введені терміни початку дії цих законів і які це будуть терміни, залежатиме від того, як це буде проголосоване в залі. Я не виключаю, що при ухваленні закону про землю терміни його введення можуть бути відсунуті навіть від 1 січня 2012 року", - заявив Єфремов.

Також він повідомив, що законопроект про земельний кадастр буде остаточно проголосований вже цього тижня.

Як відомо, в Україні діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Передбачається, що він має бути скасований з 1 січня 2012 року. Проте до цього моменту Верховна Рада повинна ухвалити закони "Про ринок землі" і "Про державний земельний кадастр".

Як заявляв раніше замголови Держагентства земельних ресурсів Микола Калюжний, закон "Про ринок землі" передбачатиме обмеження по площі земельної ділянки, яка може бути придбана одним суб'єктом господарювання, - "декілька тисяч гектарів".

В той же час більшість українських агрохолдингів з відміною мораторію можуть позбутися права придбавати у власність землю.

Нагадаємо, що глава держави Віктор Янукович дав доручення відповідним органам запровадити ринок земель сільськогосподарського призначення вже у 2012 році.

Президент вимагає, щоб на законодавчому рівні були визначені не лише умови продажу земель, а й чітко виписані жорсткі умови та критерії, які створювали б перепони для їх неефективного використання, погіршення якості ґрунтів, зміни цільового призначення земельних ділянок, спекуляцій на ринку землі тощо.

Також Янукович поставив завдання уряду створити систему дієвого державного контролю за використанням та охороною земель.

Читайте також:

Українські землі дозволять скуповувати іноземцям

Опозиція ініціює земельний референдум

Янукович надав земельній реформі пріоритет

Рада відмовилась продовжити мораторій на продаж землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: