Регіони ображені "Регіонами"

До 5 червня Янукович має пояснити причини регіональних диспропорцій у відшкодуванні ПДВ.

У листі Віктора Ющенка прем’єрові Віктору Януковичу йдеться про значну диспропорцію у відшкодуванні ПДВ в різних регіонах, повідомляє газета «Экономические известия». 

Якщо в цілому по Україні це співвідношення сум відшкодованого ПДВ та сум заявок на відшкодування в перші чотири місяці року склало 40,3%, то в Донецькій області — 58,4%, Чернігівській — 52,1%, Черкаській — 47,6%, Рівненській — 46,8%, Запорізькій — 46,3%, Миколаївській — 45,5%. Відповідно, у ряді інших областей показчик нижче середнього, подекуди – набагато. Найнижче співвідношення зафіксовано в Івано-франківській області — 13,1%, Одеській — 18,1%, Полтавській — 18,3% і Сумській — 18,8%. 

Перший замглави секретаріату президента Олександр Шлапак обурений такою диференціацією. Він нагадує, що це же не перший привід підозрювати податкову адміністрацію. На початку весни Віктор Ющенко звернувся до Генпрокуратури з проханням пояснити поведінку податківців. 


Колишній замголови податкової, а нині голова суспільної колегії при ДПАУ Олексій Шитря вважає, що співробітники секретаріату президента, керуючись політичними міркуваннями, влаштували гру з цифрами. «Великий запит на відшкодування демонструють підприємства, орієнтовані на експорт. У великого підприємства – великий відсоток відшкодування. Візьмемо той самий ММК імені Ілліча. У нього величезні поставки, ось звідки 60% по Донецькій області,» – розповідає він.

Важка індустрія в Донецькій області
Навіть наявність важкої індустрії не гарантує області стабільного відшкодування ПДВ (Фото: Wikipedia)

Полтавський губернатор Валерій Асадчев стверджує, що в його області орієнтованим на експорт великим підприємствам ПДВ системно не відшкодовують з початку року. 


Наприклад, Крюківському вагонобудівному заводові, за інформацією пана Асадчева, ДПАУ повинна близько 60 млн. грн. Від некомпенсованого ПДВ постраждав і Кременчуцький НПЗ. 

Член економічного комітету парламенту, депутат з Івано-Франківська (БЮТ) Дмитро Шлемко називає два підприємства в його регіоні, у яких сума заборгованості перевищує припустимі норми. Наприклад, гірськолижному курортному підприємству «Буковель», за словами пана Шлемко, податкова заборгувала 50 млн. грн. за чотири місяці. Друге підприємство, яке не одержало відшкодування з початку року, – «Нафтохімік Прикарпаття», що належить «Укрнафті». Дмитро Шлемко переконаний, що податкова політика щодо цього підприємства є продовженням спроб знизити кворум для проведення зборів акціонерів з 60% до 50%+1 акція з метою змінити менеджмент.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: