Рейдерская атака на "Оранту" провалилася

Держфінпослуг спростувала інформацію про введення у НАСК "Оранта" тимчасової адміністрації, під яким, нібито, планувалася рейдерська атака.

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) не приймала, не готувала і не обговорювала рішення про введення тимчасової адміністрації у ВАТ "Національна акціонерна страхова компанія (НАСК) "Оранта".

У відповідь на поширену в ЗМІ інформацію щодо можливої реалізації схеми рейдерського захоплення СК "Оранта", Держфінпослуг також повідомила, що не ухвалювала ніяких рішень щодо обмеження, зупинки або анулювання ліцензій "Оранти", зазначає "Економічна правда".

Стан платоспроможності НАСК "Оранта" контролюється, а дії акціонерів і менеджменту компанії, направлені на її капіталізацію, оцінюються позитивно.

Раніше видання The Moscow Post повідомило про підготовку рейдерського захоплення СК "Оранта" екс-головою Ради директорів БТА Банку (головного акціонера СК "Оранта") Мухтаром Аблязовим, який оголошений в міжнародний розшук за фінансові махінації, сумісно з російським бізнесменом Костянтином Григоришиним, пише "Економічна правда".

Захоплення страхової компанії повинне було відбутися за участю глави Держфінпослуг Віктора Суслова, який ввів би тимчасову адміністрацію в компанію і усунув від управління менеджмент, а за підсумками роботи тимчасової адміністрації санацію СК провела б одна з компаній Григоришина, завершивши тим самим рейдерську атаку.

Про невірогідність цієї інформації і непричетності Григоришина до будь-яких протизаконних дій проти "Оранти" повідомила його представник Ганна Коротка, повідомили "Версии".

Держфінпослуг звернулася до правоохоронних органів з пропозицією встановити та притягнути до відповідальності осіб, винних у розповсюдженні недостовірної інформації щодо НАСК "Оранта".

СК "Оранта" - у минулому "Укрсоцстрах" - найбільша страхова компанія України, заснована ще в 30-ті роки. У 2006 році частина акцій компанії були викуплені "БТА Банком".

2 лютого цього року, АТ "БТА Банк" (Казахстан) був націоналізований у зв'язку з грубим порушенням ряду банківських нормативів і нездатністю сформувати резерви для покриття своїх зобов'язань перед вкладниками і кредиторами.

Державний Фонд Національного добробуту "Самрук-Казина" викупив 78,14% акцій банку, вливши в його капітал 251,3 млрд тенге (близько 2,09 млрд доларів), купивши акції допеміссії за ринковим курсом Казахстанської фондової біржі.

При цьому голова Ради директорів "БТА Банку" Мухтар Аблязов і голова кредитного комітету Жаксілик Жарімбетов були звільнені з своїх посад і оголошені в міжнародний розшук.

Читайте також:

Мораторій на зняття депозитів у проблемних банках продовжено

За місяць резерви Нацбанку зросли на 2 мільярди доларів

Україні вдалось уникнути дефолту

Тимошенко розповіла, в який банк віднесе свої гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: