Ремонт української газової труби коштуватиме 2,5 мільярда

Кабмін схвалив план модернізації газотранспортної системи на 6 років. Він обійдеться у 2,57 млрд дол., частину коштів виділить "Нафтогаз".

Кабінет міністрів схвалив концепцію розвитку і модернізації газотранспортної системи (ГТС) України на період 2009-2015 роки.

Про це повідомив міністр палива і енергетики Юрій Продан.

За словами Продана, у концепції викладено напрями інвестиційної діяльності. Насамперед, робиться акцент на модернізацію лінійної системи ГТС, модернізацію компресорних і розподільних станцій.

Для виконання планів, викладених в концепції, будуть необхідно 2,57 млрд доларів.

За словами Продана, у разі реалізації даної програми, витрати технологічного газу на транспортування по українській ГТС скоротяться на 30%.

Міністр уточнив, що на вказані цілі планується виділити 2,57 млрд грн з власних коштів "Нафтогазу". "Інші кошти планується залучити у вигляді інвестицій", - пояснив Продан.

Нагадаємо, у вересні віце-прем`єр-міністр України Григорій Немиря заявив, що Кабмін у жовтні-листопаді розраховує одержати кредитні кошти у розмірі 1,5-2 млрд дол. для модернізації газотранспортної системи (ГТС).

"Україна, Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародна фінансова корпорація, Європейський інвестиційний банк, Світовий Банк і Єврокомісія досягли домовленості про кроки, які дадуть можливість наприкінці осені, ми говоримо про жовтень-листопад, отримати доступ до інвестицій у межах 1,5-2 млрд доларів на модернізацію української ГТС", - сказав Немиря.

За підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української ГТС, котра пройшла у Брюсселі, український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції і розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк підписали Спільну декларацію про модернізацію ГТС України.

Кабінет міністрів України доручив Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України" до кінця 2009 року затвердити техніко-економічне обґрунтування і уточнені кошториси для реалізації інвестиційних проектів з модернізації ГТС України.

Читайте також:

"Нафтогаз" замінить технічний газ на електроенергію

Консорціум із ГТС можливий тільки для будівництва нових "труб"

Ющенко попросив американців відремонтувати українську газову трубу

Європа дасть Україні 2 млрд доларів на ремонт газової труби

ВідеоПродан про модернізацію ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: