РФ піде Україні на поступки щодо газу в обмін на контракт з ТВЕЛ

Для перегляду газових контрактів Росії необхідно спочатку вирішити принципові для неї питання стосовно пропозицій з боку України.

Росіяни можуть переглянути умови контракту на постачання газу для України виключно після вирішення принципових для РФ питань, до яких зокрема відноситися підписання довгострокового контракту українського "Енергоатома" з російським ТВЕЛом.

Нагадаємо, що Росія готова надати Україні кілька мільярдів доларів для добудування існуючих і будівництва нових атомних енергоблоків (залежно від поступок ідеться про 3, а то й про 5—6 млрд. дол.).

До переліку пропозицій, що цікавлять російську сторону можуть відноситися завод по збагаченню урану в Жовтих Водах і харківський "Турбоатом", а також підприємства машинобудування і ВПК. Крім того, цікавить російську сторону розв’язання проблем спільного будівництва надважких транспортних літаків Ан-124 "Руслан", а також надання можливості впливати на внутрішній ринок газу в Україні.

Нагадаємо, що Дмитро Мєдвєдєв наступного тижня запланував візит до України.

Раніше джерело в нафтогазовому комплексі, знайоме з ходом переговорів, повідомило про те, що Україна попросила знизити ціну на російський газ до 250 доларів за тисячу кубометрів. У крайньому випадку, в Києві готові погодиться на 260 доларів.

Читайте також:

Янукович попросив знизити ціну на російський газ на 25%

Газові контракти перепишуть після зустрічі Януковича та Мєдвєдєва

Путін підпише постанову про зниження ціни на газ для України

За дешевий газ Україна готова віддати Росії Кременчуцький НПЗ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: