РФ виплатила понад 50 мільйонів євро боргу Раді Європи

РФ виплатила понад 50 мільйонів євро боргу Раді Європи

Фото: Getty Images

Росія заплатила заборговані внески.

Росія виплатила Раді Європи заборгованість за 2017-2018 роки за внесками в бюджет організації загальною сумою 54,7 млн євро.

Про це пише  Schweizer Radio und Fernsehen з посиланням на слова генсека РЄ Турбйорна Ягланда.

Він наголосив, що ці виплати не були причиною, за якою в організації прагнули повернути РФ як повноправного члена.

"Росія щойно повністю виплатила свої невиплачені внески. Це тішить. Ми хотіли знову мати можливість відстоювати інтереси російських громадян у Росії", - заявив генсек.

Офіційний представник генерального секретаря Ради Європи Даніель Хольтген підтвердив ТАСС виплату майже всієї суми заборгованості.

"Я можу підтвердити, що гроші за 2018 і 2017 роки (€54,7 млн) були на 97% перераховані станом на сьогоднішній ранок", - сказав він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

Голова британської делегації в ПАРЄ приєднався до демаршу через повернення Росії до асамблеї

Голова британської делегації в ПАРЄ приєднався до демаршу через повернення Росії до асамблеї

Повʼязані теми:

Наступна публікація