Ріелтори: квартири в Києві подешевшають до 10 тис. доларів

У травні в столиці продали 65 квартир, при тому,що два роки тому збували 2,5-4 тисячі помешкань за місяць. Попиту нема, тому продавці будуть змушені знижувати вартість, кажуть ріелтори.

Експерти ринку нерухомості прогнозують, що навесні 2011-го року в Києві почнеться дешевий розпродаж квартир. Експерт компанії "МПП консалтинг" Павло Мельник прогнозує, що ціни на однокімнатні квартири в найближчому майбутньому впадуть до 10 тис. доларів.

"У травні в столиці продали 65 квартир. Два роки тому збували 2,5-4 тисячі помешкань за місяць. Попиту нема. Продавці будуть змушені знижувати вартість", - наголосив експерт.

"До 2008-го покупців житла активно кредитували. Попит був підкріплений не заробітками, а потенційними очікуваннями. Зацікавлені сторони, наприклад, ріелтори постійно повторювали, що нерухомість завжди дорожчатиме. Тепер ніхто не зможе сказати точно, скільки житла куплено в кредит. Чотири з п’яти квартир купували на виплату, здебільшого для перепродажу. Уявіть, ви маєте 10 квартир. За кожну треба платити комунальні послуги, прибирати. Житло, яке пустує кілька років, це завжди мінус для ціни. До того ж нерухомість перебуває у заставі банку. Щоб позбутися боргу, її треба продати. Нема покупців за вищу ціну - доведеться віддавати дешевше", - пояснив Мельник.

"Рано чи пізно почнеться ситуація ГТТ — "гроші треба терміново". Тоді спекулянти почнуть масово скидати квартири й ціни почнуть падати. Коли ця мить настане, точно передбачити неможливо. Припускаю, навесні 2011-го. Ціна в Києві впаде до 10 тисяч доларів за однокімнатну", - зазначив він.

Експерт наголосив, що платоспроможність покупців залежить від їхніх доходів: "Для накопичень на житло прийнятним вважають строк п’ять років. Родина киян за цей час зможе зібрати ледве 10 тисяч доларів. По країні доходи ще нижчі, в середньому 3900 гривень за місяць на родину. Відповідно, там ціни будуть ще нижчі".

"В обласних центрах квартиру оцінюють у 70 відсотків від вартості подібної в столиці. В маленьких містах 40 відсотків. Отже, ціна у Полтаві чи Львові знизиться до 7 тисяч доларів. В райцентрі до 4 тисяч. По селах хати, зведені 50–60 років тому, вже продають по 400 доларів", - додав Мельник.

Читайте також:

Українців перевірятимуть на нелегальні доходи при купівлі нерухомості

Первинне житло в Україні подорожчає удвічі

Україна стала третьою в світі за рівнем падіння цін на житло

У Києві виставлено на продаж квартиру за 14 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: