Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рік без кредитів МВФ. Економічний прогноз для України від міністра фінансів

Данилюк нарікає, що недосконала система електронного декларування гальмує виділення кредитів від міжнародних донорів.

Уже рік Україна не отримувала кредити від Міжнародного валютного фонду. Відповідно, це заблокувало надходження коштів від інших міжнародних донорів – Євросоюзу, кредитних гарантій США тощо. Нинішня причина гальмування – запуск несертифікованої системи електронного декларування доходів чиновників, що було однією з вимог МВФ. В уряді обіцяють отримати всі необхідні документи до 1 вересня. Після того МВФ має протягом двох тижнів скликати засідання Ради директорів, на якому й вирішуватимуть долю чергового траншу Україні.

Про це в інтерв'ю "Економічній правді" сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

"Для мене зараз найголовніше, щоб те, що сталося з системою електронного декларування, не вплинуло на співпрацю з нашими західними партнерами - МВФ, урядом США. Електронне декларування запущено, що і передбачалося меморандумом України з МВФ. Запуск системи без сертифіката безпеки в тестовому режимі - це вже наш винахід. Безперечно, система повинна бути здатною приймати декларації. Відповідно, виникає питання про те, чи дозволяє формат, в якому вона була запущена, це зробити. В цьому є сумніви. Такі ж сумніви є і у наших міжнародних партнерів. Система повинна бути повністю запущена до 1 вересня. За правилами МВФ, для скликання ради директорів потрібно мінімум два тижні", - сказав міністр.

У Євросоюзі вже наголосили, що немає сенсу в запуску несертифікованої програми, "оскільки вона не стане реальним важелем боротьби з корупцією".

"Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами не за формальною ознакою, тобто потрібні реальні якісні зміни, а не сумнівні напівзаходи. Електронна система - це ключовий елемент боротьби з корупцією. Потрібно щоб вона запрацювала повноцінно. Це надзвичайно важливо і для нас, і для наших міжнародних партнерів. Без цього - виділення третього траншу опиняється під загрозою", - наголосив Данилюк.

Міністр нарікає, що "без МВФ ми не зможемо отримати 1 млрд доларів кредитних гарантій від США, 1,2 млрд євро макрофінансової підтримки від ЄС, і кредити на купівлю газу від європейських партнерів". Тобто заблоковані майже всі великі кредити.

Данилюк сподівається, що кредити таки надійдуть цього року.

"Я буду вживати необхідних зусиль, щоб виконати всі умови, зберегти довірчі відносини з нашими партнерами і отримати транш МВФ. Я не припускаю інший сценарій. Моя позиція в тому - знайти рішення з усіх питань, які у нас зараз залишилися, і вийти на позитивний результат. Ми повинні оцінювати взаємодію з МВФ, виходячи не з того, а чи потрібні нам гроші в конкретний момент, а орієнтуючись на те, куди хочемо вийти через три роки і чи зможемо ми туди потрапити без МВФ, підтримки США, ЄС та інших міжнародних партнерів. Створити сильну економіку, що зростає, буде складно без підтримки цих інституцій", - запевнив посадовець.

Данилюк також заперечив інформацію, ніби на нарадах Мінфіну піднімалося питання, що "потрібно готуватися до того, щоб прожити осінь без МВФ".

"Ризики ми завжди прораховуємо. І ризики, пов'язані не тільки з недонадходженням грошей від міжнародних фінансових організацій, а й звуженням дохідної частини бюджету. Співпраця з МВФ - це завдання не тільки цього року. Адже МВФ не просто підтримує нашу програму реформ. Кожен транш МВФ - це чіткий сигнал для інвесторів, що зміни відбуваються і що в Україні можна вкладати гроші. А інвестиції - це основа для нашого зростання. У нинішніх умовах будь-які ризики ніякими популярними заходами бути перекриті не можуть. Неотримання зовнішнього фінансування погіршує ситуацію. Доведеться йти на надзвичайно непопулярні рішення, секвестр бюджету, інші заходи. У нас є базовий сценарій: ми отримуємо транш МВФ і далі рухаємося по програмі", - наголосив міністр.

Зазначимо, що МВФ уже склав розклад засідань Ради директорів до кінця серпня. України в списку немає.

Данилюк також озвучив основні цифри держбюджету на 2017 рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції