Рік без російського газу. "Нафтогаз" оприлюднив вартість блакитного палива з Європи

За рік ціна імпортованого з усіх напрямків газу впала на 34 долари.

Україна вже рік не купує газ у Росії – через завищену ціну, судові позови та політичні питання. Востаннє російське блакитне паливо купували в листопаді 2015-го. Російський газ територією України транспортують лише транзитом до Європи.

"Слід зазначити, що вже майже рік серед постачальників "Нафтогазу" немає ПАТ "Газпром". Це викликано відмовою російського монополіста від підписання додаткової угоди, яка, зокрема, передбачає, що оплачені кошти використовуються лише для оплати нових поставок газу і лише через контрольовані Україною пункти входу. Також додаткова угода скасовує дію принципу take-or-pay ("бери-або-плати") на період її дії та встановлює гнучкий графік заявок і оплати газу", – пояснили в "Нафтогазі".

Водночас вартість газу з Європи для України поступово дешевшає. За останній рік ціна впала на 37 доларів – до 187 доларів за тисячу кубометрів у третьому кварталі 2016-го. Загалом, вартість імпортованого газу з усіх напрямків (у тому числі й з Росії наприкінці минулого року) за останній рік упала на 34 долари – до 194 доларів.

Зазначимо, що від 1 грудня "Нафтогаз" продаватиме газ промисловим споживачам за 7780 грн за тисячу кубометрів. Тариф для населення від 1 травня цього року становить 6,879 грн за кубометр.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: