Ринок нерухомості в Україні впав на 80%

За 11 місяців поточного року ринок нерухомості продемонстрував значне скорочення порівняно з минулим роком.

В Україні з початку поточного року кількість операцій купівлі-продажу нерухомості скоротилася на 30-80%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомив міністр юстиції Микола Оніщук із посиланням на статистику Державного реєстру іпотек і Державного реєстру операцій, утримувачем яких є Мін’юст.

Зокрема, за даними Державного реєстру іпотек, протягом січня-листопада 2009 року кількість реєстраційних дій щодо аналогічного періоду 2008 року зменшилася на 77% (протягом 2008 року кількість реєстрацій зменшилася по відношенню до 2007 року на 14%).

При цьому динаміка реєстраційних дій у Державному реєстрі операцій (більшість яких становлять договори купівлі-продажу нерухомого майна) свідчить про те, що в січні-листопаді 2009 року, порівняно з аналогічним періодом 2008 року, кількість реєстрацій знизилася на 31% (у 2008 році по відношенню до 2007 року кількість реєстраційних дій знизилася на 6%).

За даними Мін’юсту, в 2008 році в Україні було засвідчено 303 145 договорів купівлі-продажу квартир і житлових будинків.

Як відомо, перед Новим роком в Україні починається мертвий сезон на ринку нерухомості. За традицією, взимку люди найменше купують та продають житло, активна торгівля знову почнеться лише в березні.

А цього року ситуацію ускладнюють вибори, криза та коливання курсу долара. Три складові, здатні як понизити, так і підняти вартість житла. Поки що ціна на житло падає.

Втім, купівельна спроможність людей ще нижча. Пожвавлення на ринку очікують лише після "зимової сплячки". Але прогнозувати ціни експерти на беруться.

Читайте також:

На ринку нерухомості починається мертвий сезон

Банкам знову дозволили забирати в боржників квартири

Квартири у Києві подешевшали на 50%

У Києві на кожного квартиронаймача припадає 6-7 квартир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: