Ринок землі працює вже впродовж двох місяців: які результати

Дата публікації
Перегляди
686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ринок землі працює вже впродовж двох місяців: які результати

Фото: УНІАН

Найбільше угод (понад 1000), за даними заступника керівника Мінагрополітики, укладено у Полтавській області.

Від 1 липня, відколи запрацював ринок сільгоспземлі, в Україні зареєстровано 10683 угоди купівлі-продажу земельних ділянок, майже 23 тисячі гектарів змінили власників.

Про це у понеділок, 30 серпня, під час пресконференції повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба, пише "Укрінформ".

Він констатував тенденцію до збільшення кількості земельних угод та площі проданих ділянок. Адже станом на кінець липня було продано лише приблизно 6,5 тисячі гектарів.

“Тепер же щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки — приблизно 2 гектари, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні”, - констатував Дзьоба.

Найбільше угод (понад 1000), за даними заступника керівника Мінагрополітики, укладено у Полтавській області, де змінили власників майже 2700 гектарів. На другому місці Харківщина — 684 угоди (2 616 га). На третьому — Кіровоградська область, 555 угод (2074 га).

"Це відповідає попереднім прогнозам. Адже ці регіони є лідерами аграрного ринку. Також аналіз свідчить, що поміж нових власників — приблизно 4400 унікальних покупців. Левова частка угод (до 99%) укладаються фізичними особами. Проте не забуваймо, що можливість купувати землю мають і юридичні особи. Але це не стосується так званої "підмораторної" землі (земель сільгосппризначення)", - пояснив Дзьоба.

Нагадаємо:

  • Від 1 липня в Україні припинив дію мораторій на продаж сільськогосподарських земель, що діяв від 2002 року, і відкрився ринок землі. Відтепер українці можуть вільно купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення. 
  • Впродовж останніх двох років Верховна Рада ухвалила низку законів, які встановили нові правила та обмеження для усіх його учасників – власників та орендарів землі, потенційних покупців, підприємств аграрного сектору. Пояснення, як купити та як продати землю сільськогосподарського призначенн, читайте у нашому матеріалі.

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
686
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація