Ринок землі: уряд опублікував проєкт закону, а аграрії вже протестують і вказують на недоліки

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ринок землі: уряд опублікував проєкт закону, а аграрії вже протестують і вказують на недоліки

Фото: УНІАН

Найбільші застереження озвучують малі фермери.

Уряд оприлюднив проєкт закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" для громадського обговорення. Ухвалення саме цього закону є умовою скасування мораторію на продаж землі, який триває вже 18 років.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Уряд оприлюднив проект закону про ринок землі для громадського обговорення

Про те, що не можна так поспіхом відкривати ринок землі, - у регіонах аграрії вийшли з протестами. У столиці на пресконференцію вийшов і міністр економрозвитку, який заявив, що ринок землі не відкривають, вони лишень виводять його з тіні.

Полуницю посеред осені збирає фермер на Львівщині. Микола, як учасник АТО, отримав земельну ділянку, на якій розгорнув свій полуничний бізнес.

"Камер нема, сторожа нема.  Збирають, важать, або дзвонять мені, або відразу перераховують гроші", - розповідає він.

Формулу свого агробізнесу розповідає європейцям, хоча не знає як далі працювати з українцями. Після анонсованого запуску ринку землі йому невтямки, що буде з малими фермерами.

Дорогою до столиці ділиться Микола, він зустрів не один мітинг. На трасу з камазами та комбайнами - з мирним протестом вийшли аграрії. Вони бояться, що земля таки перекочує до іноземців, а ще б’ють на сполох, що в очі не бачили того закону, який відкриває ринок землі.

"На сьогоднішній день для нас приготували чорний ящик. Закон є. Закону ніхто не бачив. Ринок землі -це таке важливе питання. Можуть зайти ті ж самі росіяни, ті ж самі іноземці, які на сьогоднішній день будуть володіти землею", - підкреслює він.

Законопроєкт, який регулюватиме обіг земель сільгоспризначення саме сьогодні оприлюднили на сайті Мінекономрозвитку. Документ на 4 сторінки, який вносить зміни до вже наявних законів. У ньому йдеться, що переважне право купівлі земельної ділянки має її орендар, придбати ж можуть громадяни України та юридичні особи. Міністр іще й пригрозив, що відбиратимуть уже продану землю, якщо з’ясується, що її придбав резидент держави-агресорки.

"Ми не запускаємо обіг землі, він є. Ми виводимо його з тіні. Ми створюємо рівні умови, бо сьогодні простий українець не має доступу до землі, а ми хочемо, щоб його мав і хочемо дізнатися, хто насправді стоїть за цими грошима", - підкреслює міністр економрозвитку Тимофій Милованов.

До заступника міністра у цей час дійшов фермер із Львівщини Микола. Урядовець обіцяє, що для купівлі землі - фермерам даватимуть кредити під 5%, ще й без застави.

За скільки купуватиметься-продаватиметься земля - усі ціни реєструватимуться і будуть у загальному доступі. А права землевласників захищатиме земельний омбудсмен. Усе це врегулювати та впорядкувати планують до запуску ринку землі, який анонсували уже на 1 жовтня наступного року. А поки чекають пропозицій.

Інна Боднар

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація