Рис подорожчає на третину

Світові ціни на рис підскочать на 30% через неврожай у США та повінь у Пакистані. Цього року виростили рису набагато менше, а його якість - гірша.

Світові ціни на рис можуть підвищитися на 30%. Через погодні аномалії цього року виникли проблеми у провідних країнах-експортерах зерна. Експерти не виключають дефіциту рису в майбутньому.

Так, урожай рису в США, які посідають четверте місце в світі за його експорту, може виявитися на 10% нижче прогнозу, в результаті чого ціни виростуть на 30%, заявив президент Асоціації виробників рису США Дуайт Робертс.

Ціна нешліфованого рису на торгах у Чикаго може підскочити до 16-17 дол. за 100 фунтів до січня, тому що через спекотну і посушливу погоду в тих штатах США, де вирощується рис, його урожай виявиться менше, а якість гірша прогнозу. Зараз за 100 фунтів рису дають 13,12 дол.

Раніше очікувалося, що врожай рису в США цього року буде рекордним. Тепер прогнозується, що світові ринки можуть відчути дефіцит рису, так як раніше скоротилися поставки з Пакистану, що постраждав цього літа від сильної повені. Пакистан у минулому році зайняв третє місце серед світових експортерів рису.

Втім, прогнозоване зростання цін на 30% можна назвати лише легкою панікою. У квітні 2008 року було встановлено ціновий максимум - 100 фунтів рису обходилися тоді в 25,07 дол.

Причому на українському ринку також спостерігатиметься різке збільшення цін на рис, який є імпортованим продуктом.

Зазначимо, що окрім неврожаю рису цього року зафіксовано неврожай одного з основних продуктів українців - гречки.

У 2010 році в Україні буде зібрано менше гречки, ніж у 2009 році. Як наслідок, баланс на внутрішньому ринку буде напруженим, а споживач зіткнеться зі зростанням цін.

Читайте також:

Масло подорожчає ще на 10 %

Складено рейтинг зростання цін по областях України

Азаров: високі ціни – не привід для паніки

Ціни на м'ясо досягли максимуму за останні десять років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: