Рішення G-20 спровокували стрибок цін на нафту

Рішення саміту "Великої двадцятки" в Лондоні призвели до справжнього ралі на основних фондових ринках.

На сировинному ринку - черговий зліт котирувань. Ціни на нафту виросли майже на 9%. Так інвестори відреагували на рішення лідерів країн "Великої двадцятки" в Лондоні надати фінансову допомогу Міжнародному валютному фонду.

Американське легке паливо в Нью-Йорку досягло рівня в 52 долари 64 центи за барель. Нафта марки "Брент" в Лондоні піднялася до 52 доларів 75 центів. Це зростання стало найзначнішим за останні три тижні.

Підтримку нафті надали також зростання на фондових ринках. На міжнародному валютному ринку зліт євро. Причина - зниження Європейським центральним банком облікової ставки на чверть відсотка. Це могло б зробити євровалюту дешевшою, але ринок чекав на більше скорочення ставки - на половину відсотка.

Американський індекс Dow Jones закрився в плюсі майже на 3%, зростання триває і в Азії.

Японський індекс Nikkei також знаходиться в позитивній зоні. Крім того, курс долара в Токіо піднявся до найвищого за останні півроку рівня, що надзвичайно вигідно для японської економіки, яка продає свої товари, головним чином, в США.

А ось торги на сусідніх майданчиках проходять різноспрямовано. У Гонконзі Hang Seng - в плюсі на половину відсотка. На рівні відкриття - сінгапурський Straits Times. На Шанхайській біржі - індекс Shanghai Composite в символічному мінусі.

Саміт G-20 напередодні ухвалив рішення направити на боротьбу з нинішньою кризою трильйон доларів, повідомив прем’єр Британії Гордон Браун. Китай надає для спеціальної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) 50 млрд. доларів.

Всього до кінця 2010 року на рішення проблем економіки направлять 5 трильйонів доларів. "Двадцятка" планує, що виробництво виросте на 4%, стане менше забруднювати навколишнє середовище і споживати менше енергії.

Читайте також:

"Велика двадцятка" виділить на подолання кризи трильйони доларів

Світові ціни на нафту знизилися

Фондові ринки світу показали рекордні темпи зростання

Обвал на світових біржах. США відкинуло на 10 років назад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: