Рішення у справі RosUkrEnergo можуть визнати недійсним

Рішення Стокгольмського арбітражу можуть визнати недійсним, якщо буде доведено злочинну змову для його ухвалення. Проте українські відомства навіть не намагаються оскаржити вирок.

Рішення Стокгольмського арбітражного суду щодо перерахування боргу "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo у розмірі 12,1 млрд кубометрів газу може бути визнано недійсним, якщо стороні, яка програла, вдасться довести, що причиною для його прийняття стала злочинна змова.

Про це заявили експерти центру "Номос" Михайло Гончар і Максим Алінов.

"Звернемо увагу на існування статті 33 закону Швеції про арбітраж, яка дозволяє звернутися до шведського суду із позовом про недійсність арбітражного рішення, якщо воно чи процедура його прийняття очевидно несумісні з основними принципами шведської правової системи. Зокрема, арбітражне рішення може бути визнано недійсним через кримінальні злочини, що лежать в його основі, наприклад, через злочинну змову", - констатують експерти.

Вони наголошують, що при цьому існує необмежена у часі можливість перегляду подібного рішення.

"У цьому випадку розгляд щодо недійсності арбітражного рішення може бути ініційовано у будь-який час після винесення арбітражного рішення (навіть через роки)", - констатують Гончар і Алінов.

При цьому особливу увагу експерти звертають на той факт, що відповідальні українські відомства не вживають рішучих заходів щодо судового оскарження рішення Стокгольмського арбітражного суду.

Наближається 1 вересня - дата повернення "Нафтогазом" на користь RosUkrEnergo 12,1 млрд. кубометрів газу згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу від 8 червня 2010 року. А 8 вересня минає тримісячний термін, протягом якого арбітражне рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Швеції відповідно до статті 34 закону Швеції про арбітраж.

"Схоже, Мін'юст України разом з іншими відомствами настільки захопився вивченням і аналізом Стокгольмського арбітражного рішення, що ризикує не встигнути до зазначених дат", - зазначили аналітики.

Нагадаємо, що, беручи до уваги фактичний зміст контрактів між "Нафтогазом" і "Газпромом", НАК "Нафтогаз" придбав і повністю оплатив "Газпрому" 11 мільярдів кубометрів газу, на компенсацію за які претендує компанія RosUkrEnergo на підставі рішень Стокгольского арбітражного суду.

При цьому ВАТ "Газпром" категорично відмовилося брати участь у Стокгольмському арбітражному процесі. У вересні 2009 року, у зв'язку з відновленням арбітражного процесу між "Нафтогазом" і RosUkrEnergo, російська компанія зажадала від НАК "Нафтогаз" припинити втягувати "Газпром" у суперечки з третіми особами.

Така інформація міститься в листі заступника голови правління ВАТ "Газпром" Валерія Голубєва, який також є головою координаційної ради RosUkrEnergo, до тодішнього голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубини.

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

Читайте також:

Тимошенко закликала українців масово судитися з Фірташем

Росія відхрестилася від причетності до газових схем RosUkrEnergo

Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України

Україна перерахує борг перед RosUkrEnergo

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: