Ріст цін на газ до 2012 року узгодять

Україна веде переговори з Росією про узгодження динаміки підвищення ціни на імпортований в Україну природний газ до 2012 року.

Нафтопровід
Lenta.ru
Можливо, Росія братиме участь у транспортуванні нафти територією України в обмін на участь України у видобутку нафти в Росії.
"Нафтогаз України" обговорює з російською стороною варіанти її участі в транзиті природного газу через територію України.

Про це на прес-конференції повідомив голова правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євген Бакулін.

"Ми... рішення не приймаємо, але обговорення зазначених питань ми ведемо, оскільки вважаємо, що ми повинні проробити всі варіанти, найбільш економічно вигідні для нашої країни, які можуть бути отримані на найближчі перспективи й на довгостроковій основі", - сказав він.

Бакулін додав, що, водночас, Україна також продовжує вести переговори щодо видобутку газу на території Росії. "Сьогодні ми обговорюємо, які можуть бути варіанти входження України в надра Російської Федерації для того, щоб одержати можливість спільного видобутку", - повідомив він. На його думку, у такий спосіб Україна зможе повністю забезпечити свої потреби в природному газі.

"Але при цьому висуваються пропозиції розглянути участь російської сторони в транзиті газу через Україну. Я вважаю, що в цьому немає нічого поганого, якщо ми правильно все прорахуємо... що Україна при цьому не втрачає, а знаходить", - сказав Бакулін.

При цьому він зауважив, що, відповідно до законодавства України, будь-які маніпуляції з газотранспортною системою України заборонено. Він ще раз наголосив, що жодні рішення поки не ухвалюють, а лише ведуть обговорення.

Євген Бакулін
УНІАН
Нові нафтотранспортні ініціативи озвучив голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін.
Також Євген Бакулін повідомив, що Україна веде переговори з Росією про узгодження динаміки підвищення ціни на імпортований в Україну природний газ до 2012 року.

"Урядом ведеться підготовка довгострокової програми й ведуться переговори з російською стороною про те, щоб ми узгодили ціни не на один рік, а як мінімум на 4-5 років", - сказав Бакулін.

Він додав, що така ініціатива покликана дати можливість економіці України заздалегідь підготуватися до підвищення цін на газ, зокрема, провести модернізацію виробництв промислових підприємств для впровадження енергозберігаючих технологій.

Зараз "Нафтогаз України", зі слів Бакуліна, працює над визначенням динаміки росту ціни на газ до 2012 року. Бакулін також висловив надію, що ціна на імпортований в Україну газ в 2008 році зросте не більше ніж на 10% до 143 доларів за 1 тис. куб. м на кордоні України й Росії.

"Переговори сьогодні йдуть у плановому режимі, ми сподіваємося, що даний прогноз, він збудеться", - сказав він, додавши, що, як правило, переговори щодо ціни на газ закінчуються до листопада. 

Як відомо, Україна обрала 2 родовища в Росії для видобутку газу.

Президент Віктор Ющенко підписав закон, прийнятий Верховною радою 6 лютого, який забороняє реорганізацію й банкрутство підприємств магістрального трубопровідного транспорту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: