Різниця між імпортом та експортом в Україні склала майже 400 млн. доларів

На відміну від негативних показників минулого року, цьогорічне сальдо зовнішньої торгівлі товарами позитивне.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами в Україні в січні 2009 року становило 397,8 млн. доларів проти негативного сальдо в розмірі 975,2 млн. доларів у січні минулого року.

За даними Держкомстату, у січні цього року проти січня 2008 року експорт товарів зменшився на 33,4% – до 2 млрд. 439,6 млн. доларів, імпорт – на 56%, до 2 млрд. 041,8 млн. доларів. Також повідомляється, що коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,19 (у січні 2008 року – 0,79).

Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з партнерами з 163 країн світу.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем 2008 року збільшилася частка зернових культур, енергетичних матеріалів, нафти та продуктів її переробки, жирів і масел, насіння і плодів олійних рослин.

Водночас зменшилася частка чорних металів, механічних машин, добрив, залізничних або трамвайних локомотивів, шляхового устаткування, руди, шлаків і золи, продуктів неорганічної хімії.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилася частка механічних машин, фармацевтичної продукції, пластмас, їстівних плодів і горіхів, цитрусових, руди, шлаків і золи. Зменшилася частка енергетичних матеріалів, нафти та продуктів її переробки, наземних транспортних засобів, окрім залізничних, електричних машин.

У той же час, імпорт товарів до України в січні-лютому 2009 року скоротився в 2,2 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року - до 4,247 млрд. доларів. Минулого року імпорт товарів в Україні становив понад 85 млрд. доларів.

Читайте також:

Девальвація гривні склала 83%

Україна імпортувала в 2008 році на 18 млрд. доларів

Уряд витрачає останні кошти з державної казни

Імпорт товарів в Україну з початку року знизився більш ніж у 2 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: