РНБО стурбована енергетичною безпекою

РНБО України звинувачує Кабмін та Фонд держмайна в діях, які призвели до порушення енергетичної безпеки держави.

Засідання РНБО
УНІАН
РНБО стурбована діями Кабміну та Фонду державного майна.
Кабінет міністрів України та Фонд державного майна України низкою останніх рішень щодо розпорядження державним майном стратегічного значення фактично порушили засади державної політики у сфері енергетичної безпеки, визначені на засіданні Ради національної безпеки і оборони 9 грудня 2005 року і введені в дію відповідним указом президента України. 

Про це сьогодні заявив заступник секретаря РНБО України Юрій Продан.

На підтвердження такої оцінки він відзначив, що, згідно з урядовою постановою (№ 456 від 14 березня 2007 року), до статутного фонду концерну "Укратомпром" включено активи Національної енергетичної компанії "Енергоатом" та підприємств атомної промисловості, які не підлягають приватизації. Загальна сума цих активів становить близько 21 мільярда гривень. 

Однак у статуті концерну "Укратомпром" не вказано навіть мети такого об'єднання. Таким чином, створено вельми непрозорий механізм управління держмайном стратегічного значення, водночас не передбачено способів запобігання його незаконному відчуженню.

Як наголосив Продан, згідно з постановою Кабміну (№ 824 від 13 червня 2007 року), визначення відсоткової частки держави у статутних фондах відкритих акціонерних товариств, які входять до НАК "Енергетична компанія України", замінено на фіксацію кількості переданих акцій та їх номінальної вартості. Це створює умови для "розмивання" державного пакета шляхом додаткової емісії.

Заступник секретаря РНБО також звернув увагу на розпорядження уряду (№ 410-р від 13 червня 2007 року), у відповідності з яким будівництво стратегічно важливого об'єкту - Дністровської гідроакумулюючої станції, в яку вже вкладено 1,5 мільярда гривень - передано від державної компанії "Укргідроенерго" до ВАТ "Дністровська ГАЕС". До того ж їй безпідставно встановлено надбавку до ціни на електроенергію.

За інформацією Продана, Фонд держмайна вирішив продати 25% акцій "Черкасиобленерго", які внесено до статутного фонду "Української енергозберігаючої сервісної компанії". 

Енергетика
УНІАН
Україні загрожує енергетична небезпека?
"У разі реалізації цього пакету частка держави у статутному фонді "Черкасиобленерго" зменшиться до 46%, що означатиме втрату державного контролю за діяльністю енергорозподільчої компанії. Крім того, знеціниться пакет акцій, що залишиться у власності держави, потенційно будуть недоотримані значні суми до бюджету".

Заступник секретаря РНБО також відзначив, що постанова Кабінету Міністрів № 677 від 27 квітня 2007 року дала старт активному розпродажу Держкомрезервом боргів енергетичних компаній, серед яких "Центренерго", "Західенерго", Харківська ТЕЦ-5. 

"Замість цивілізованого врегулювання проблем із боргами підприємств ПЕК, як це передбачено законодавством, створено додатковий механізм позаприватизаційного відчуження держмайна. Наведені факти дають підстави стверджувати, що виконавча влада ігнорує визначені на вищому керівному рівні основні напрямки державної політики у сфері енергетичної безпеки України", – резюмував Продан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: