Робота за кордоном: куди найчастіше їдуть українські лікарі та медсестри

Дата публікації
Перегляди
4069
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Робота за кордоном: куди найчастіше їдуть українські лікарі та медсестри

Фото: Associated Press

Фахівці прогнозують посилення трудової міграції українських лікарів.

Медики входять в топ-3 найбільш затребуваних роботодавцями фахівців в липні 2021 року — в порівнянні з липнем, зростання потреби в кваліфікованій медичному персоналі склало 1.7%.

Про це свідчать дані кадрового порталу grc.ua.

Оклади категорії продовжують зменшуватися — середня компенсація для фахівців профсфери "Медицина, фармацевтика" в липні склала 10.4 тис. грн проти 12.2 тис. грн в червні.

Не дивно, що українські медики відкриті до кар'єрних пропозицій роботодавців з інших країн. Згідно зі звітом Центру Разумкова "Україна 2020-2021: невизначені очікування, несподівані виклики", в найближчий рік на Україну чекає посилення трудової міграції українських лікарів. Основні причини — низькі заробітні плати та відсутність в бюджеті коштів на доплати, пов'язані з коронавірусом.

25% всіх актуальних пропозицій про роботу для кваліфікованого медичного персоналу з України за кордоном на кадровому порталі grc.ua — це пропозиції про роботу в Таджикистані. Там середній оклад — до 35 тис. нрн. Крім того, обіцяють оплату житла на весь термін контракту, компенсацію переїзду і оплату квитків раз на рік до України і назад. Шукають фахівців з досвідом роботи від трьох років і вище. Потрібні терапевти, лікарі вузької спеціалізації (неврологи, травматологи, хірурги) і середній медичний персонал.

Ще 17% оголошень про роботу — вакансії для лікарів, середнього та молодшого медперсоналу в Німеччині. Офіційно працевлаштуватися в Німеччині медикам непросто — необхідно скдасти іспити, які підтверджують рівень володіння німецькою мовою і нострифікації (підтвердити) диплом. Але навіть після підтвердження диплома, іноземець не має права працювати самостійно, для початку він повинен відпрацювати асистентом німецького колеги. При цьому, рівень заробітних плат не можна порівняти з українським. Наприклад, медичній сестрі пропонують від 2 тис. євро (близько 63 тис. грн).

Не відстає і Польща (17% вакансій). У минулому році Сенат Польщі ухвалив поправку до закону щодо боротьби з COVID-19, або так званий ковідний акт, який скасував обов'язкову нострифікацію дипломів українських і білоруських лікарів. З цієї ж поправки лікарям, які лікують "ковід", вдвічі підняли зарплати. Разом з надбавками виходить близько 12-15 тисяч злотих (близько 80-100 тисяч гривень). Деякі клініки пропонують українським лікарям оплату житла протягом перших 1-2 місяців, допомогу з оформленням документів для сім'ї або відшкодування витрат на переїзд. Але, ця заробітна плата можлива тільки для високопрофесійних лікарів, які вільно володіють польською мовою. Без підтвердженого знання мови, наші медики можуть розраховувати на 30-45 тис. грн (після податків).

Активно переманюють українських медичних працівників Сербія (17% всіх актуальних пропозицій про роботу для українських медиків за кордоном), Вірменія (8%), В'єтнам (8%) і Болівія (8%). Є вакансії для медиків в Чехії, Угорщині, Словаччині та Великій Британії, але їх значно менше.

Найчастіше пропонують роботу лікарям (33% всіх актуальних вакансій для медичних працівників, що шукають роботу за кордоном), торговим представникам фармкомпаній (25% всіх актуальних вакансій, обов'язково — підтверджений диплом лікаря, не менше трьох років досвіду, підтверджене дипломами або сертифікатами знання мінімум двох мов — англійської та країни, в яку їде кандидат), медсестрам (12%), фармацевтам (12%) і інженерам медичного обладнання (8%).

Як повідомлялося, в липні 5% всіх вакансій в сфері IT/телеком пропонували роботу за кордоном. У травні-червні таких вакансій було трохи менше — 3,2% від загального числа всіх актуальних вакансій категорії. Відзначається, що більшість роботодавців, які пропонують українським айтішникам роботу за кордоном, це компанії-аутсорсера, які віддалено працюють з іноземними замовниками (49% оголошень) або рекрутери, які шукають фахівців на замовлення іноземних компаній (32%). Але, є і прямі запити на релокейт від міжнародних компаній.

Дата публікації
Перегляди
4069
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація