Робота за кордоном: куди їдуть українці та який заробіток їм пропонують

Робота за кордоном: куди їдуть українці та який заробіток їм пропонують

Фото: Associated Press

За кордоном найбільше потрібні зварювальники, механіки і слюсарі. 

Щорічно від двох до трьох мільйонів українців виїжджають на роботу за кордон. Такі цифри навів  віцепрем'єр-міністр - міністра економіки Олексій Любченко.

За даними кадрового порталу grc.ua, більшість трудових мігрантів шукають роботу в професійній сфері "Робочий персонал".

Йдеться про різноробів, працівників на фермах, промислових підприємствах, будівництві. Зазначається, що роботодавці найчастіше шукають кваліфікований робітник персонал з досвідом роботи, профільною освітою і знанням мови країни. Так, 11% вакансій в категорії "Робочий персонал. Робота за кордоном" пропонує роботу зварювальника, 9% - слюсарям, 8% - операторам робочих верстатів. Тільки 7% вакансій відкриті для різноробочих.

Основні причини виїзду за кордон - вищий, ніж в Україні заробіток, неможливість знайти роботу в Україні, бажання змінити матеріальне становище в сім'ї.

Найчастіше робочий персонал з України шукають роботодавці з Польщі (44% всіх актуальних вакансій категорії), Литви (15%), Словаччини (11%), Німеччини (7%), Латвії (7%) і Фінляндії (7%).

Заробітна плата залежить від кваліфікації персоналу і країни. Крім цього, закордонні роботодавці гарантують страхування, офіційно працевлаштовують і часто забезпечують житлом (77% всіх актуальних вакансій), харчуванням (62%) і спецодягом (61%).

Компенсація може коливатися від 31 тис грн (пропозиції для різноробочих на будівництві в Литві, досвід роботи і знання мови не обов'язкові) до 100 тис. грн (вакансія автомеханіка в японському місті Фуццу, обов'язково - наявність сертифіката, що підтверджує досвід роботи, знання англійської мови і наявність японського водійського посвідчення).

Найвищі заробітні плати для робітників пропонують в Фінляндії - оклад від 94 тис. грн. Потрібні робітники з досвідом роботи від 2-3 років, з сертифікатами, що підтверджують кваліфікацію, знанням основ англійської мови. Робота вахтовим методом - мінімум 9-10 місяців. У Німеччині пропонують зарплатню від 58 тис. грн, у Польщі - від 46 тис. грн. Важлива перевага роботи в Польщі зараз те, що крім окладу, польські роботодавці часто пропонують компенсацію працівникам з України на відбування двотижневого карантину і на тести на коронавірус. Крім цього, обіцяють безкоштовну вакцинацію.

Як повідомлялося, офіційні дані Державної служби зайнятості України свідчать, що найпопулярнішою країною для працевлаштування серед українців в 2020 році став Кіпр. Там в минулому році офіційно працевлаштувалися більше 12 тисяч українців. Найчастіше роботу на Кіпрі пропонують фахівцям з IT-індустрії (53% всіх вакансій регіону). Шукають кваліфікованих розробників та інженерів, потрібні Java-розробники і DevOps-фахівці. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація