"Родовід Банк" перейде у власність держави

Акціонери банку віддають більшу частину його капіталу державі, щоб пережити кризу.

Акціонери "Родовід Банку" ухвалили рішення передати у державну власність не менше 50%+1 акцію уставного капіталу фінустанови.

Рішення було прийнято на позачерговому засіданні акціонерів.

Вони, зокрема, сподіваються, що держава не тільки візьме "Родовід", а ще й викупить акції додаткової емісії банку в обмін на державні облігації України.

Як уточнили в самій установі, держава отримає контрольний пакет, але в нинішнього інвестора "Родоводу", групи "Істіл", буде блокуючий пакет акцій із правом викупу.

"Це буде співіснування держави та приватного інвестора, диверсифікація контролю з обох боків. Коли мине певний проміжок часу, що знадобиться для відновлення фінансового стану банку, доля держави буде викуплена назад", - відзначили в банку.

Крім того, акціонери затвердили програмний документ, який визначає заходи, необхідні для стабілізації діяльності банку, підвищення його платоспроможності та підтримки ліквідності.

Акціонери розраховують, що наступного тижня Кабмін ухвалить рішення про державну участь у рекапіталізації фінустанови.

На початку 2009 року "Родовід Банк" посідав 20 місце серед банківських установ України та мав капітал у 13,196 мільярда гривень.

Нагадаємо, нещодавно керівництво "Родовід Банку" звернулося за допомогою до держави.

Цього тижня клієнти установи відчули серйозні проблеми з отриманням грошей. Зокрема, банкомати "Родоводу" видавали максимум по 100 гривень на день.

Національний банк запровадив тимчасову адміністрацію вже у восьми банківських установах України, взявши їх під ретельний контроль.

Читайте також:

Нацбанк опублікував телефони проблемних банків

"Слабким" українським банкам загрожує банкрутство

Проблемні банки в Україні: де і скільки грошей видають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: