"Родовід Банк" просить допомоги в уряду

Банк запевняє, НБУ протидіяв переводу на його баланс 6,8 млрд гривень активів ліквідованого "Укрпромбанку".

"Родовід Банк" надіслав прем'єр-міністрові Миколі Азарову лист, в якому поклав на Нацбанк відповідальність за складну фінансову ситуацію в банку.

На думку тимчасового адміністратора "Родовід Банка" Сергія Щербини, НБУ протидіяв переводу на його баланс 6,8 млрд грн активів ліквідованого "Укрпромбанку".

"Правління НБУ, ухвалюючи рішення про ліквідацію "Укрпромбанка", фактично поставило під сумнів подальше існування "Родовід Банку", який узяв на себе нічим не забезпечені зобов'язання Укрпромбанка і вимушений їх виконувати за рахунок засобів від капіталізації", - сказано в листі.

Щоб уникнути погіршення ситуації в банку, Щербина попросив Кабмін допомогти в припиненні продажу цих активів та все ж перевести їх на рахунок установи. У НБУ вже відреагували на ці звинувачення і спробували звільнити Щербину, але він пішов на лікарняний. Юристи вважають вимоги адміністратора "Родовід Банка" обгрунтованими, але упевнені, що Кабмін знову прийме політичне, а не економічне рішення.

Нагадаємо, сумісною ухвалою Кабміну і Нацбанку від 7 жовтня 2009 року було вирішено перевести в "Родовід Банк" внески фізичних осіб "Укрпромбанка" на 6,84 млрд грн і ліквідні активи на таку ж суму. Для швидкої виплати внесків Кабмін збільшив капітал "Родовід Банку" на 5,6 млрд грн, з яких, за словами Сергія Щербини, з 10 листопада майже 4 млрд грн видано населенню, а інші пролонговані.

Але активи вирішено було перевести після аудиторської оцінки. Тяганина з вибором оцінювача змусила Нацбанк в день завершення мораторію на повернення засобів кредиторам, 21 січня, ухвалити рішення про ліквідацію "Укрпромбанка". Це не дозволило "Родовід Банку" отримати активи банку, і в березні він подав до суду на НБУ з метою відмінити рішення про ліквідацію.

Читайте також:

Мінфін намагається заблокувати роботу Родовід Банку

У "Родовід Банку" продовжили тимчасову адміністрацію на два місяці

У "Родовід Банку" намагалися знищити документи, пов'язані з рекапіталізацією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: