Практично усі кредити, які видав "Родовід банк" - безнадійні.
Значна частина загального кредитного портфеля юросіб і фізосіб "Родовід банку" на сьогодні складається з прострочених і безнадійних боргів за 404 договорами на загальну суму 3,1 млрд гривень. Багато кредитів, які стали пізніше проблемними, були видані відомим особам країни.
Про це свідчать наявні у розпорядженні видання Дзеркало тижня неофіційні матеріали про прострочену кредиторську заборгованість банку, отримані з джерел, близьких до НБУ.
Так, із загального обсягу кредитного портфеля фізичних осіб у розмірі 1,7 млрд грн боржники-мільйонери за 218 договорами отримали 910 млн кредитів. При розгляді списку фізичних осіб з боргом понад 1 млн грн з'ясувалося, що більшість із них (з дуже відомими іменами) мають прострочену заборгованість.
При цьому сума простроченої заборгованості станом на 1 листопада у цих клієнтів складає 798 млн грн, або майже половину (47%) всього кредитного портфеля фізосіб.
Кредитний портфель юридичних осіб "Родоводу" у 2011 році зріс до 2,71 млрд грн, що на 0,15% більше, ніж у 2010-му. При цьому у списку юридичних осіб, що прострочили заборгованість, присутні боржники за 186 договорами на загальну суму 2,2 млрд грн. Якщо ця цифра достовірна, то більша частина кредитного портфеля юросіб "Родоводу" — 81% - безнадійні борги.
Серед юросіб-боржників немає гучних імен, але їхня прострочена заборгованість також величезна.
Так, на першому місці серед боржників — публічне акціонерне товариство "Мостобуд" з договором на суму 653 млн грн. Далі йде "Індастріал білдінг компані", яка уклала проблемний зараз для банку договір на 261 млн грн. За ним - "Золотий мандарин ойл", який взяв 241 млн грн. Ці та інші компанії оформлено на осіб, не пов'язаних безпосередньо зі справжніми власниками.
При цьому виявити на сайті банку з того, що саме зуміли повернути "санатори" "Родоводу" за останній рік, вдалося лише дві інформації за 2011 рік — суд зобов'язав двох фізичних осіб повернути кредити на суму 27,5 млн грн. Які ще зусилля здійснено керівництвом "Родовід банку", встановити не вдалося.
Нагадаємо, "Родовід банк" приніс 4,216 млрд грн збитків у 2009-му, 4,264 млрд грн — у 2010-му, і 1,07 млрд грн збитків — за дев'ять місяців 2011 року. Нагадаємо, що 99,99% його акцій належить державі.
Як повідомлялось, 28 жовтня у Донецьку викинувся з вікна один з ключових свідків з розслідування фінансових махінацій у "Родовід банку" - 43-річний фінансист Геннадій Піскун.
Зокрема, у розслідуванні фінансової афери, Піскуна розглядали як одного з основних свідків, що міг дати показання про особистостей і схеми, завдяки яким банк "Родовід" перетворився на символ державної корупції.
Основний свідок махінацій у "Родовід банку" викинувся з вікна
"Ощадбанк" повернув більше половини депозитів "Родоводу"