Російська "Татнафта" буде вимагати в України 5 мільярдів доларів

Російська "Татнафта" хоче 5 млрд доларів за втрату контролю над Кременчуцьким НПЗ. Причому - це мінімальна сума позову, на яку розраховують у "Татнафті".

Російська "Татнафта" має намір збільшити до п'яти мільярдів доларів суму претензій до України у справі про втрату контролю над Кременчуцьким нафтопереробним заводом (НПЗ), що належить компанії "Укртатнафта".

Таку заяву зробив перший заступник генерального директора "Татнафти" Наіль Маганов.

"Татнафта" є одним з акціонерів "Укртатнафти".

"Думаю, що вимоги зростуть до п'яти мільярдів доларів. У таку суму оцінюють втрати наші експерти", - зазначив Маганов. Спочатку сума позову "Татнафти", пред'явленого українській стороні в 2008 році, становила 1,13 мільярда доларів. У червні поточного року сума позову була збільшена до 2,4 мільярда доларів.

Конфлікт співвласників "Укртатнафти", найбільшої в Україні нафтової компанії, розпочався близько півтора років тому і пов'язаний з незаконним, на думку російської сторони, захопленням Кременчуцького НПЗ. Раніше "Татнафта" володіла блокпакетами української компанії (8,6 відсотка акцій - безпосередньо, а 28,8 відсотка - через довірче управління). За деякими даними, з урахуванням пакетів підконтрольних "Татнафти" Seagate International та AmRUZ російська компанія фактично контролювала "Укртатнафту".

Однак у квітні 2008 року Господарський суд України передав 18,3 відсотка акцій "Укртатнафти", що належали Seagate International та AmRUZ, в управління "Нафтогазу".

Таким чином, "Нафтогаз" став власником 61,3 відсотка акцій "Укртатнафти".

У відповідь "Татнафта" звернулася до міжнародного суду з позовом до України на суму більше мільярда доларів. На думку російської сторони, Україна порушила права "Татнафти" як акціонера "Укртатнафти".

У вересні минулого року Господарський суд України вирішив ліквідувати "Укртатнафту".

В "Татнафти" це рішення назвали неспроможним, тому що при його прийнятті не враховувалися думки акціонерів, і оскаржили його в Київському апеляційному суді.

"Татнафта", що на третину належить уряду Татарстану, є шостою за обсягами видобутку нафти компанією в Росії. "Укртатнафта" була створена як спільне підприємство на базі Кременчуцького НПЗ, поставками нафти на який займалася "Татнафта".

Читайте також:

Суд заборонив ліквідовувати найбільший нафтопереробний завод України

Тимошенко готова саботувати указ Ющенка по "Одеса - Броди"

Одеський НПЗ закрили на ремонт

Ціни на нафту, як і попереджали експерти, зросли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: