Російські нафтовики різко понизили прогнозні ціни на нафту

Російські нафтові компанії формують бюджети на 2009 рік з урахуванням різкого зниження прогнозних цін на вітчизняну нафту.

Про це пише газета "Комерсант".

Зокрема, за словами віце-президента "Роснефти" Пітера О'Браєна, компанія при підготовці бюджету орієнтується на ціну нафти Urals в 50 доларів за барель. У поточному році інвестиційна програма "Роснефти" була сформована, виходячи з вартості бареля Urals в 68 доларів.

Віце-президент "Лукойла" Леонід Федун повідомив, що компанія розробила три варіанти бюджету - з урахуванням ціни нафти в 45, 65 і 80 доларів за барель. Песимістичний сценарій бюджету "Газпром нефти" передбачає вартість бареля нафти в 50 доларів.

У випадку якщо ціни на нафту в листопаді-грудні збережуться на рівні 57-60 доларів за барель, то виручка "Газпрому" від продажу газу до Європи може скоротитися. Експортні ціни "Газпрому" прив'язані до світових котирувань на нафту. Компенсувати втрати монополія зможе за рахунок підвищення цін на внутрішньому ринку, пише видання.

До 24 жовтня ціна на російську нафту впала нижче 60 доларів за барель. Раніше міністр фінансів Олексій Кудрін заявляв, що бюджет Росії може бути бездефіцитним, якщо середньорічна вартість нафти буде вищим 70 доларів за барель. За прогнозами урядовців, в 2009 році середньорічні ціни на нафту виявляться на рівні 95 доларів за барель.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: