Російський газ для України подешевшає на чверть

Згідно з раніше досягнутими домовленостями, що в липні обсяг імпортованого в Україну газу складе близько 3 млрд кубометрів.

Ціна імпортного газу для України на третій квартал 2009 року складе 198,34 долара за тисячу кубометрів, що на 26,8% менше, ніж у другому кварталі.

Про це заявив начальник управління по зв'язках із громадськістю НАК "Нафтогаз України" Валентин Землянський.

Він також спрогнозував, що в липні обсяг імпортованого в Україну газу складе близько 3 млрд кубометрів.

Як відомо, у першому кварталі російський газ постачався в Україну за максимальною ціною 360 доларів за тисячу кубометрів, а в другому кварталі вона знизилася до 270,95 доларів за тисячу кубометрів.

На початку липня офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов повідомив, що Україна в липні підняла заявку на постачання газу з 33 млн кубометрів на добу в червні до 120 млн в липні.

Підписаний у січні довгостроковий контракт на постачання газу в Україну передбачав поставку в першому кварталі 2009 року 5 млрд кубометрів, другого - 10, третьому - 12 і четвертому - 12,5 млрд кубометрів газу. Однак у першому кварталі обсяги закупівлі були в середньому на 50% нижче контрактних, у другому - на 40%.

"Нафтогаз" звернувся до "Газпрому" з пропозицією зменшити обсяги закупівлі в 2009 році з 40 до 33 млрд кубометрів і отримав лише усну згоду.

Читайте також:

Європа вже готова дати Україні грошей на російський газ

Росія не чекає "газових" проблем від України цієї зими

Європа екстрено готується до нової газової війни між Києвом та Москвою

Транзит газу через Україну впав на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: