Російський газ для України подорожчав

За угодами, складеними в січні 2009 року, ціна газу для України змінюється раз на квартал і визначається залежно від цін на нафтопродукти за останні 9 місяців.

З 1 квітня російський газ повинен подорожчати для України на 15-25 доларів або до 320-330 доларів за 1000 куб.м, - повідомив прес-секретар НАК "Нафтогаз" Віталій Землянський.

Точна цифра буде відома до кінця цього тижня.

Нагадаємо, що за угодами, складеними Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним в січні 2009 року, ціна газу для України змінюється раз на квартал і визначається залежно від цін на нафтопродукти за останні 9 місяців. Оскільки вони ростуть - то, відповідно, росте і ціна газу для України.

Також цікавим є той факт, що в цьому ж договорі у формулі був закладений високий коефіцієнт "450". Через це зараз Україна отримує газ дорожче, ніж Німеччина.

По словах Землянського, не дивлячись на збільшення вартості імпортованого газу, його ціна для українських споживачів (промисловість, ЖКХ, населення) поки не зміниться. Як і раніше збитки від продажу НАК "Нафтогаз" братиме на себе.

"На 15 квітня заплановано засідання міжурядової комісії в Москві, але якому можуть бути проміжні результати, - прес-секретар прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук’яненко. Вирішиться ж питання в травні - на зустрічі Януковича і Медведева".

Нагадаємо, перший віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв раніше заявляв, що уряд веде переговори з Росією про перегляд газових контрактів, щоб в поточному році не підвищувати ціну на газ для населення.

Востаннє роздрібні ціни на газ для населення переглядалися НКРЕ в 2008 році. Тоді ціни, що набули чинності з 1 грудня 2008 року, було збільшено в середньому на 35%. Ціна на газ для ТКЕ не переглядалася з грудня 2008 року і зафіксована на рівні 872,78 грн (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки і транспортування).

Читайте також:

Мінекономіки вимагає підвищити ціни на газ для населення на 20%

Уряд не підвищуватиме ціни на газ для населення

Світовий банк: Україні треба підвищити комунальні тарифи одразу вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: