Російський рубль може обвалитись

Падіння курсу можливе в перспективі і такий розвиток подій обумовлений відпливом капіталу і падінням цін на нафту.

Таку заяву зробив головний економіст Всесвітнього банку по Росії Желько Богетіч.

За його словами, все може змінитися, якщо зміняться нафтові ціни. Повторення сценарію 1998 року експерт Банку вважає малоймовірним. Він відзначив, що, на думку Всесвітнього банку, для забезпечення стабільності рубля золотовалютних резервів Росії на рівні 350 млрд. доларів цілком достатньо.

Ця заява була зроблена у зв'язку з публікацією доповіді Всесвітнього банку про стан російської економіки. За прогнозами авторів документа, відплив капіталу з Росії може скласти в 2008 році 50 млрд. доларів, а в 2009 році ця цифра може зрости удвічі. Аналітики Банку вважають, що наступного року з російської економіки може бути виведено до 100 млрд. доларів.

Що стосується інфляції, то до кінця поточного року, як зазначається в доповіді, вона досягне рівня 13,5%. Експерти банку вважають, що в 2009 році зростання споживацьких цін в Росії складе 12%.

У звіті сказано, що Росія краще підготовлена до подолання кризи, ніж багато країн, що розвиваються, проте "структурні проблеми в економіці і сильна залежність від ціни на нафту обумовлюють серйозніший вплив кризи".

Також експерти відзначили, що в боротьбі з кризою допомогли швидкі і добре скоординовані заходи російської влади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: