Російський рубль рекордно укріпився відносно долара

З початку року курс російської валюти підвищився відносно долара на рекордну позначку. Причиною стало послаблення американських грошей та подорожчання нафти.

Російський рубль підскочив до найвищого з початку року рівня до долара.

Підвищення курсу долара сталося на фоні послаблення валюти США на глобальному ринку форекс, підйому на ринках акцій і нафти і дефіциту ліквідності в РФ.

Зокрема, курс рубля до долара на початку торгів на ММВБ 17 вересня в секції розрахунками "завтра" піднявся до відмітки 30,34 рублі - найвищий рівень за всі торгові дні 2009 року.

"Долар себе не дуже добре відчуває глобально, нафта повернулася на високі рівні", - сказав Олексій Зайців з банку "Юнікредит".

Так, індекс долара, що відображає вартість валюти США до корзини шести основних валют світу, досяг річного мінімуму в 76,01 пункти, а євро підскочило до найвищого з середини вересня минулого року рівня в 1,4766 дол.

Примітно, що ціни на нафту піднялися після виходу даних про більший, ніж очікувалося, скороченні запасів "чорного золота" в США.

Як повідомляється, вранці ф'ючерси на нафту сорту Brent торгувалися в районі 71,7 дол. за барель після зростання більш ніж на 2 дол. напередодні на американській торговій сесії.

Підтримку рублю як і раніше надає напруженість на грошовому ринку, де спостерігається брак "коротких" рублів, і ставки за міжбанківськими кредитами overnight тримаються в районі восьми відсотків.

В той же час, стало відомо про те, що російська влада з початку розвитку економічної кризи РФ були готові направити на боротьбу з ним до 15 трильйонів рублів, або близько 480 мільярдів дол.

Хоча в реальності подали підтримку підприємствам, банкам і громадянам на меншу суму – близько 11 трильйонів, або близько 350 мільярдів дол., а з урахуванням погашення беззалогових кредитів і повернення депозитів Мінфіну - і зовсім 7,4 трильйони, або 240 мільярдів дол.

Читайте також:

Долар подешевшав на міжбанку

Офіційний курс валют на 17 вересня

Курс долара в світі досяг нового мінімуму за рік

На коливаннях курсу банки збільшили прибутки вдвічі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: