Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія анексією Криму вдарила по собі сильніше, ніж санкції Заходу – Sueddeutsche Zeitung

Вартість російського рубля впала на 10%, а відтік капіталу склав 70 мільярдів доларів лише за перший квартал.

Росія, провівши в Криму так званий "референдум" і відібравши його в України, завдала своїй економіці сильнішого удару, ніж санкції з боку США і ЄС.

Про це пише Юліан Ханс на сторінках німецької газети Sueddeutsche Zeitung. Зокрема, він зазначає, що російський рубль через загострення конфлікту Росії з Україною, подешевшав на 10%.

"Це при тому, що російський Центробанк штучно гальмував падіння, виділивши 30 мільярдів доларів на "підтримку" рубля", - йдеться в статті.

Крім того, котирування Московської біржі з моменту вторгнення російської армії в Крим обвалилося на 15%, а відтік капіталу з Росії виріс до 70 мільярдів доларів.

Оглядач зауважує, що це лише дотичні наслідки анексії Криму. А прямі наслідки – це ті кошти, які Москві доведеться витратити на утримання українського півострова і його інфраструктуру.

Заради порятунку економіки Криму, Кремлю доведеться перерахувати в Сімферополь 600 мільйонів євро і ще мільярд євро – для виплати пенсій кримським пенсіонерам.

В 2014 році російська економіка повинна була повернутися до докризових показників 2009 року, а ріст ВВП повинен був скласти 2-3,5%. Однак тепер, за словами міністра фінансів Росії Олексія Кудріна, російська економіка взагалі ризикує "зупинитися" через конфлікт з Україною за Крим.

Німецький оглядач також зауважує, що ще більш серйозні наслідки для Росії можуть мати санкції, які Захід збирається ввести, якщо її армія вийде за межі півострова.

Нагадаємо, що американське видання The Daily Beast пише, що мафія в Україні допомогла Путіну захопити Крим.

Залиште свій коментар

Вибір редакції