Росія, Білорусь та Казахстан хочуть перейти на єдину валюту

В рамках Митного союзу, до якого входять Росія, Білорусь та Казахстан, до 2012 року може бути запроваджена своя валюта, щоб не надавати перевагу валюті якоїсь з країн.

Єдиної валютою на просторі Митного союзу, до якого входять Росія, Білорусь та Казахстан, повинна стати не валюта однієї з країн - учасниць союзу, а нова наднаціональна валюта.

Про це повідомив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов на міжнародному форумі держав - учасниць СНД в Москві.

"У випадку, якщо з 1 січня 2012 року вдасться запустити новий формат єдиного економічного простору - а таке завдання поставлене, - наступним логічним кроком стане валютний союз", - сказав Шувалов.

При цьому, за його словами, керівництво Митного союзу буде дивитися на досвід формування Європейського союзу. При цьому він визнав, що поки ніяких конкретних переговорів зі створення валютного союзу не відбувається, але експерти цю тему обговорюють.

"Ми виходимо з того, що якщо ті 20 базових угод, про які домовилися президенти, будуть ратифіковані, то наступним кроком буде утворення валютного союзу", - сказав він, підкресливши, що це предмет майбутніх домовленостей.

При цьому більшість експертів схиляються до того, що, якщо це буде, це буде не валюта якоїсь однієї країни, а це буде нова валюта, так як це було за аналогією ЄС, коли державам довелося відмовитися від своїх національних грошових одиниць і з'явився євро.

Як відомо, до Митного союзу входять Росія, Казахстан і Білорусь. Про своє бажання увійти в союз заявляла також Киргизія.

Також під час зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у Москві прем`єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін запропонував Україні вступити до Митного союзу.

Читайте також:

Путін запропонував Україні вступити до Митного союзу

Україна не вступатиме до митного союзу з Росією

Лукашенко підписав угоду про входження Білорусі до Митного союзу
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: