Росія, Бразилія та Нігерія: Bloomberg назвав країни зі стрімким зростанням економіки. Інфографіка

За прогнозами, в України досить посередні показники.

Якщо говорити про глобальне економічне зростання, то цьогоріч варто очікувати все більше хороших новин, оскільки вже помітне відновлення у найбільших економіках Латинської Америки, підйом у Штатах та незламність стабільності в Китаї та Індії.

Очікується, що 62 економіки світу матимуть тенденцію до покращення порівняно з минулим роком у той час, як на 33 країни очікує спад. Такі дані випливають з аналізу останнього прогнозу Bloomberg. У топі списку — Аргентина та Бразилія, обидві країни, які взяли курс із занепаду на зростання. Поряд із ними розташувалися енергетичні експортери Нігерія та Росія. Їхнє зростання пов'язане зі стрибком ціни на нафту в січні 2016 року після 13-річного мінімуму.

Якщо зростання ВВП Росії за 2016 рік становило -0,3 процентних пункту, то 2017 року цей показник, згідно з прогнозом, становитиме 1,1. Відповідно, зміна темпів зростання Росії у річному обчисленні 2017-го становитиме 1,4 процентних пункту.

Що стосується України, то зміну темпів зростання у річному обчисленні станом на 2017 їй Bloomberg прогнозує досить посередню — 0,5 процентних пункту поряд із 1,4 процентних пункту Росії, 1,0 — Угорщини та Латвії, 0,7 — США. Утім, такий самий показник, як і Україна (зростання на 0,5 процентних пункту) також матимуть такі країни, як ОАЕ, Боснія та Герцеговина, Литва, Мозамбік та Уругвай.

Менше за Україну темпи зростання у річному обчисленні матимуть Польща (0,4), Туреччина і Чехія (по 0,3) та Румунія (-1,1).

Економічне зростання країн 2017 інфографіка (виправлене)
ТСН.ua

Однак Венесуела, яка показала найбільше зростання економіки — 7,5 процентних пункту від 2016 до 2017 року, досі має справу з глибокою економічною кризою поряд із високим рівнем інфляції та нестачею продовольства.

Натомість Бразилія, яку можна вважати зразковою 2017 року, показала зростання в той час, як вона оговтувалася від найбільшої своєї рецесії за ціле століття. Затьмарена найбільшим корупційним скандалом в історії, який призвів до імпічменту президенту Ділмі Русеф, Бразилія наразі отримує вигоду від зростання цін на сировинні товари в той час, як чинний президент Мішель Темер намагається зміцнити фінанси країни та підвищити активність приватного сектору.

Подібна динаміка спостерігається в Аргентині, де зростання цього року має прискоритися більше ніж на 5 процентних пунктів, але, найімовірніше, воно компенсується через високий рівень інфляції.

Деякі країни, все-таки, не мають приводів для святкування. В Ісландії зростання, як показує прогноз, 2017 року впаде до 4% з 7,1% за попередній рік. Таку ж ситуацію спостерігатимуть і в Румунії, яку заполонили протести, в Іспанії з її безробіттям та в одній із мішеней президента США Дональда Трампа — Мексиці.

США стоять на шляху зростання економіки до 2,3%, водночас гіганти ринку, які розвиваються, а саме Китай та Індія і далі змушуватимуть весь світ заздрими їм завдяки зростанню на 6,5% або й більше у кожного з них, навіть якщо очікувати на їхнє мінімальне сповільнення порівняно з 2016 роком.

Прогнозовані темпи зростання у Південній Африці можуть ввести в оману, оскільки у ПАР є лише незначні ознаки економічної потуги, натомість є більше ознак того, наскільки поганим виявся 2016 рік для країни, враховуючи історичну засуху та трудові страйки в усій країні.

Між тим, найбільшим економікам Європи варто готуватися до ослаблення їхнього і без того млявого зростання, в тому числі Сполученому Королівству, яке ось-ось запустить перемовини щодо виходу країни з ЄС. Утім, у цій частині світу є своя "зірка зростання" — Франція, яка 2017 року проведе визначальні для подальшої історії Європи вибори.

Залиште свій коментар

Вибір редакції